17. edycja Manufaktura Fashion Week w Manufakturze. Pokazy mody i rabaty na zakupy

Już 14 i 15 października w Manufakturze odbędzie się 17. edycja Manufaktura Fashion Week. Jednym z głównych punktów programu będą pokazy młodych projektantów. Czyje projekty będziemy oglądać na wybiegu?

fot. ŁÓDŹ.PL
Już 14 i 15 października w Manufakturze odbędzie się 17. edycja Manufaktura Fashion Week

Młodzi projektanci i nie tylko

W trakcie Manufaktura Fashion Week premiery swoich najnowszych kolekcji zaprezentują młodzi polscy projektanci, świeżo upieczeni absolwenci łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych i nie tylko. Marta Kukulska, na co dzień zafascynowana minimalizmem, przedstawi kolekcję „The Resilience”, inspirowaną surowym szkockim krajobrazem. Magdalena Buczek będzie nonszalancko bawić się konwenansami – jej kolekcja to odejście od przyjętych standardów. Pokaz Martyny Specht, inspirowany niesamowitymi kształtami trufli i ich detalami, przeniesie widzów w świat fantazji. Z kolei dobrze już znany szerszemu gronu odbiorców artysta wizualny i kostiumograf – Tomasz Armada – pozostanie w znanych sobie klimatach spektakularnego modowego show w połączeniu z modą zrównoważoną, związaną z upcyklingiem i skupioną na rzemiośle.

Jeszcze więcej sztuki

Zanim Manufakturę opanuje wielka moda, w środę (12 października) o godz.18:00 zaprezentują się tancerze łódzkiej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella. W zachwycającej choreografii zaprezentują m.in. fragmenty spektakli, w których biorą udział w aktualnym repertuarze w Teatrze Wielkim w Łodzi.

Pokaz baletu

Natomiast w sobotę (15 października) o godz. 20:00 rozpocznie się wyjątkowy pokaz w wykonaniu zawodowych tancerzy baletu Teatru Wielkiego. Baletmistrzynie i baletmistrzowie zaprezentują spektakularne kostiumy do najnowszego spektaklu z repertuaru łódzkiej opery: baletu „Casanova” Vivaldiego. Premierę spektaklu zaplanowano na koniec października. Kostiumy autorstwa Zuzanny Markiewicz w barokowej konwencji przełamane zostały nutą nowoczesności. Inspiracje projektantki odnoszą się do kultowego filmu „Niebezpieczne związki” z Glenn Close i Johnem Malkovichem. Goście Manufaktura Fashion Week będą mogli zobaczyć, jak kostiumy z epoki dostosowuje się do tańca, ale przede wszystkim widzów czeka pełna uniesień artystyczna uczta w nieoczywistym entourage‘u. 

Jeśli zakupy, to tylko z rabatami!

Podczas weekendowego święta mody równolegle trwać będzie największa w kraju akcja rabatowa pod nazwą Szaleństwo Zakupów. W dniach 13–16 października czekają zniżki w całej Polsce, a dodatkowo w weekend 14–15 października marki Manufaktury przygotowały dodatkowe rabaty i promocje, dzięki czemu szukanie modowych perełek będzie przyjemniejsze. Aż 50% zniżki dla gości Manufaktury ma Okaidi, 40% taniej będzie można upolować np. klasyczne jeansy w Levi’s w Manufakturze, taką samą zniżkę proponuje salon Crocs. Nawet o połowę będzie taniej w The Body Shop, a kultowe mydła marki Bath&Body Works będą w tym czasie w wyjątkowej cenie 19 zł. Manufaktura Fashion Week to także znakomita okazja, by zmienić zegarek – do Szaleństwa Zakupów włączają się: Swiss (-20%), Time Trend (-15%).

Pełna lista marek biorących udział w akcji jest dostępna na stronie www.szalenstwozakupow.pl. Warto już teraz zarezerwować październikowy weekend, by skorzystać zarówno z najlepszych rabatów, jak i zaczerpnąć inspiracji i wiedzy od najlepszych modowych stylistów. 

Organizatorzy nie zapomnieli też o miłośnikach urody. W strefie beauty będzie można umówić się na makijaż wykonany przez wizażystów marki Douglas, a przy stoisku Organique porozmawiać o tym, jak prawidłowo dbać o siebie, stosując naturalne kosmetyki. Nie mogło zabraknąć również stoiska Now Brow, przy którym ekspertki pokażą, jak skuteczną metodą stylizacji brwi jest nitkowanie. Dodatkowo na gości MFW czekać będzie rabat w Now Brow -30% na usługę nitkowania.

ZOBACZ TAKŻE