4 dni do premiery „Wiedźmina”. Gdzie powstał drugi wiedźmiński mural w Łodzi?

Potwory nie zapadają w sen zimowy - straszy wampir z nowego muralu przy ul. Piotrkowskiej. To znak, że premiera drugiego sezonu superprodukcji Netflix jest coraz bliżej.

fot. ŁÓDŹ.PL
Drugi wiedźmiński mural w Łodzi
5 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Łódź może się pochwalić największym w Europie wiedźmińskim muralem. Na ścianach trzech wieżowców „Manhattanu” zagościł jesienią Geralt z Rivii. Obraz ma ponad 70 metrów wysokości i znajduje się na 24. piętrach budynku. Pracowało nad nim osiem osób pod czujnym okiem Jakuba Rebelki, autora projektu.

Od kilku dni, w Łodzi można oglądać drugi wiedźmiński mural. Malowidło pojawiło się na ścianie kamienicy przy ul. Piotrkowskiej, w pasażu Schillera. To zasługa Netflix, który promuje drugi sezon swojej ekranizacji znanej na całym świecie sagi Andrzeja Sapkowskiego o białowłosym pogromcy potworów.

I właśnie jedno z takich straszydeł - wampir - jest głównym bohaterem wielkoformatowego obrazu. Potwory nie zapadają w sen zimowy - grozi nam krwiopijca. 

Co czeka Geralta, Ciri i Yennefer oraz z jakimi potworami przyjdzie im się mierzyć w drugim sezonie serialu dowiemy się już 17. grudnia.

ZOBACZ TAKŻE