600. Urodziny Łodzi. Kult, Margaret i Strachy na Lachy scenie w Manufakturze [SZCZEGÓŁY]

Kult, Margaret i Strachy na Lachy to kolejni artyści, którzy zagrają koncerty podczas 600. Urodzin Łodzi. Wystąpią w Manufakturze na drugiej scenie lipcowych, weekendowych atrakcji. W przyszłym tygodniu poznamy z kolei drugą zagraniczną gwiazdę.

600. Urodziny Łodzi. Kult, Margaret, Strachy na Lachy, mat. pras.
Margaret, Kult i Strachy na Lachy zagrają na 600. Urodzinach Łodzi na scenie w Manufakturze
7 zdjęć
600. Urodziny Łodzi. Kult, Margaret, Strachy na Lachy, mat. pras.
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

Znamy kolejnych artystów 600. Urodzin Łodzi. Miasto ogłosiło właśnie drugą oficjalną scenę weekendowych obchodów, zaplanowanych na 28–30 lipca. Stanie ona w Manufakturze, która została partnerem imprezy. Podobnie jak w przypadku sceny głównej, czekają nas tu trzy dni pełne koncertowych atrakcji. 

Wyjątkowy, zdarzający się raz na 100 lat jubileusz, będzie hucznie obchodzony. Sześćsetne urodziny Łodzi to nie tylko ostatni lipcowy weekend głównych atrakcji, ale cały rok ciekawych wydarzeń. Za nami Polonez dla Łodzi, którego maturzyści zatańczyli 9 lutego na ul. Piotrkowskiej. Teraz poznaliśmy najnowsze wieści o kolejnych lipcowych koncertach.

Na drugiej, oficjalnej urodzinowej scenie zostały ogłoszone trzy pierwsze gwiazdy, które zobaczymy w dawnym imperium Poznańskiego. Kult, Margaret i Strachy na Lachy dołączyli do line-up’u wielkiej, trzydniowej imprezy.

Kult

Kultu chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Założony w 1982 r. zespół jest prawdopodobnie jedynym w Polsce, który gra nieprzerwanie od 40 lat. Kult występował w USA, Brazyli, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Islandii, a jego piosenki zna kilka pokoleń.

Margaret

Margaret to jedna z najbardziej popularnych artystek młodego pokolenia. Na swoim koncie ma pięć studyjnych albumów, w tym dwa nagrodzone platyną. Jest także laureatką wielu branżowych nagród na czele z MTV Europe Music Awards oraz Eska Music Awards.

Strachy na Lachy

Zespół Strachy na Lachy już debiutanckim albumem, wydanym w 2005 r., mocno wszedł na polski rynek muzyczny. Promujący płytę singiel „Dzień dobry, kocham Cię” to najczęściej wybierana piosenka do wyznawania miłości w Polsce.

SONDA

Koncert której z zaproszonych gwiazd cieszy Cię najbardziej?

Co najmniej 4 sceny

Manufaktura to druga z przynajmniej czterech oficjalnych scen 600. Urodzin Łodzi. Cały czas czekamy na ogłoszenie ich lokalizacji. Wcześniej poznaliśmy pierwszych artystów sceny głównej. Pierwszą zagraniczną gwiazdą będzie Tom Odell. Obok niego wystąpią OKI, Otsochodzi i Young Igi.

Już w przyszłym tygodniu miasto odkryje następne karty urodzinowych atrakcji. Poznamy m.in. kolejne gwiazdy, które zagrają w Łodzi w ostatni weekend lipca.

ZOBACZ TAKŻE