600. Urodziny Łodzi. Young Igi, Oki i Otsochodzi to kolejne gwiazdy imprezy [SZCZEGÓŁY]

Do line-upu 600. Urodzin Łodzi dołączają Young Igi, Oki i Otsochodzi. Te trzy gwiazdy polskiego hip hopu wystąpią 29 lipca 2023 r., obok Toma Odella, na plenerowym, bezpłatnym koncercie w Łodzi. 

Young Igi
Young Igi
6 zdjęć
Young Igi
Otsochodzi
Oki
Otsochodzi
Oki
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Young Igi, Oki i Otsochodzi to wybuchowa mieszanka i zjawisko hip hopu ostatnich lat. Podczas specjalnie przygotowanego na 600. Urodziny Łodzi show fani będą mogli usłyszeć największe bangery tych twórców. Pod sceną nie będzie miejsca na nudę - artyści planują wyjątkowe zwieńczenie swoich występów. 

OKI - rocznik ‘98, debiutanckim albumem “47playground” wdarł się przebojem nie tylko na 2. miejsce OLiS, ale również do rodzimego mainstreamu, gdzie skutecznie zbudował swoją pozycję na rynku muzycznym. Artystyczny potencjał potwierdził wydanym projektem “77747mixtape”, który zyskał status złotej płyty. Za oba wydawnictwa otrzymał w lutym 2021 roku nagrodę Bestseller Empiku jako odkrycie roku w kategorii “Muzyka”. 10 czerwca 2022 wydał solowy “PRODUKT47” - album, który już w przedpremierze uzyskał status złotej płyty. 

Otsochodzi jest jedynym z najciekawszych polskich raperów młodego pokolenia. Wielomilionowe odsłuchy jego kawałków na YouTube oraz status platynowej plyty tylko umocniły jego pozycję na rynku muzycznym. 

Young Igi to prekursor nowej fali rapu. Muzyka Young Igiego i jego autorskie teksty tworzą mieszankę, wobec której trudno przejść obojętnie. Zasłużoną popularność przyniół mu utwór Kush z pogranicza trapu i hiphopu. 

OKI, Otsochodzi i Ypung Igi są autorami hitowego projektu “OIO”, którego LP pokryła się potrójną platyną. To z tego albumu pochodzą największe hity, jak “Worki w tłum”, “MVP” czy “Amerykańskie teledyski”. 

Gwiazdy hip hopu dołączają do headlinera Toma Odella, który w trakcie 600. Urodzin Łodzi zagra jedyny w 2023 roku koncert w naszym kraju. Wydarzenie odbędzie się w dniach 28 - 30 lipca 2023 r. i będzie największym plenerowym i bezpłatnym festiwalem w mieście. Kolejne artystyczne ogłoszenia już wkrótce.

ZOBACZ TAKŻE