Alpejski weekend na Piotrkowskiej i w Manufakturze. Co przygotowały restauracje?

Już nie tylko Piotrkowska, ale również Manufaktura zaprosi w tym roku na rozgrzewające dania, napoje i atrakcje znane z górskich stoków. Alpejski Weekend po raz drugi rozgrzeje Łódź na początku grudnia!

Alpejski Weekend
Podczas Alpejskiego Weekendu czeka nas wiele zimowo-kulinarnych atrakcji, fot. mat. pras.
8 zdjęć
Alpejski Weekend
Alpejski Weekend
Alpejski Weekend
Alpejski Weekend
Alpejski Weekend
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

Alpejski Weekend odbędzie się w sobotę i niedzielę (3-4 grudnia 2022). W wydarzeniu weźmie udział kilkanaście restauracji i kawiarni, które przygotują specjalne rozgrzewające dania i napoje. Skąd pomysł? – Z alpejskich stoków, gdzie po narciarskich wirażach turyści zatrzymują się w barach, by zjeść coś sycącego i wypić grzańca. Nierzadko takim spotkaniom towarzyszą imprezy z muzyką, a nawet tańcami – mówi organizatorka Izabella Borowska. – Ten trend przynosi się również do miast. Chciałybyśmy, aby Łódź również potrafiła się tak bawić – dodaje.

Piotrkowska i Manufaktura - restauracje nie tylko pod dachem!

Alpejski Weekend jest idealnym dopełnieniem łódzkich jarmarków: przy ulicy Piotrkowskiej i na Rynku Włókniarek Łódzkich w Manufakturze. Na łodzian będą tu czekały przysmaki na świąteczny stół i nie tylko (np. sery z Podhala, wędzonki, domowe przetwory czy przyprawy). Jak co roku na rynku Manufaktury stanie beczka z grzańcem oraz domek gastronomiczny, w którym będzie można skusić się na smakołyki z grilla. Do tego atrakcje dla dzieci, bajecznie oświetlone karuzele i niespodzianki dla gości, którzy pojawią się tu w weekend.

Festiwalowe lokale ugoszczą nas w swoich wnętrzach, ale również w zimowych ogródkach. Restauracja Breadnia rozstawi na Piotrkowskiej alpejski grill, przed Colour Cafe będzie można usiąść z gorącą czekoladą, a w ogródku Ferworu zjeść alpejską pizzę na kawałki i napić się grzańca. W weekend podwórko pod numerem 89 rozbłyśnie świątecznymi dekoracjami, na gości będzie tam czekała muzyka i festiwalowe dania, jak co roku odbędą się tu również mikołajki dla dzieci z pogotowia opiekuńczego.

Zima kojarzy nam się z nartami – na tych, którzy w weekend przebiorą się w sportowe stroje, będą czekały niespodzianki. W Szpulce i Bawełnie w Manufakturze narciarze mogą liczyć na 15% rabatu na rozgrzewające napoje, w Whiskey in the jar dostaną w prezencie Hot Mango Jar, na najlepiej przebranych z Ganeshu będzie czekało małe grzane piwo.

Festiwal zakończy specjalna alpejska kolacja z restauracji Après Ski (Ski Resort, ul. Starorudzka 10B).  Goście spróbują tu między innymi serowego fondue, gulaszu z jelenia czy  austriackiego strudla, ale również będą mogli spróbować swoich sił na sztucznym narciarskim stoku.

ZOBACZ TAKŻE