Bezpłatne przeglądy stomatologiczne w szkołach podstawowych w Łodzi. Dla 16 tys. uczniów

Dzieci z klas 1-4 łódzkich szkół podstawowych w Łodzi będą miały wykonane bezpłatne przeglądy stomatologiczne. Badania obejmą około 16 tys. maluchów. Lekarze przyjadą do placówek i wykonają przeglądy na miejscu, a rodzic dostanie kompleksową informację, jaki jest stan uzębienia u dziecka.

fot. Envato Elements
Bezpłatne przeglądy stomatologiczne dla 16 tysięcy uczniów z łódzkich szkół

Rusza projekt badań dzieci z młodszych klas szkół podstawowych w kierunku wykrywania próchnicy. Zakłada on wykonanie przeglądów dentystycznych u maluchów z klas 1-4. Może objąć około 16 tys. uczniów. Oczywiście na badanie musi wyrazić zgodę rodzic, dlatego też na najbliższych spotkaniach z wychowawcami w szkołach opiekunowie dostaną wszelkie informacje o planowanych badaniach oraz odpowiedni pakiet dokumentów.

Przegląd stomatologiczny za zgodą rodziców

Jeśli rodzic wyrazi zgodę na wykonanie badania – stomatolog wykona przegląd zębów w szkole. A dziecko dostanie, do przekazania opiekunowi, informację o stanie uzębienia. Ponadto maluchy dostaną szczoteczkę i pastę oraz materiały, z których będą mogły uczyć się prawidłowego mycia zębów i dbania o higienę jamy ustnej.

Fundatorem badań jest UNICEF

Projekt, który zakłada zmniejszenie występowania próchnicy u dzieci, jest finansowany przez UNICEF. Koszt wykonania przeglądów dentystycznych u 16 tys. dzieci wraz z zakupem przyborów do mycia zębów szacowany jest na 745 tys. zł. Badania mają wykonywać Miejskie Centra Medyczne.

ZOBACZ TAKŻE