Niepubliczne przedszkole przy Politechnice Łódzkiej. Dla dzieci studentów i pracowników

Z początkiem roku akademickiego 2022/2023 działalność rozpoczęło niepubliczne przedszkole Politechniki Łódzkiej, które otoczy opieką ponad setkę dzieci studentów, doktorantów i pracowników naukowych uczelni.

fot. mat. pras.
Przedszkole dla dzieci pracowników oraz studentów Politechniki Łódzkiej
6 zdjęć
fot. mat. pras.
fot. mat. pras.
fot. mat. pras.
fot. mat. pras.
fot. mat. pras.
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Placówka mieści się w gruntownie przebudowanym budynku na terenie kampusu A przy ul. Wólczańskiej 179, który na potrzeby najmłodszych został powiększony, podwyższony i unowocześniony. Wewnątrz wydzielono dwie szatnie, pięć sal dydaktycznych z przylegającymi do nich łazienkami, sypialnię, salę sportową, trzy aneksy kuchenne oraz pomieszczenia socjalne dla personelu.

Oferta przedszkola obejmuje zajęcia służące wszechstronnemu rozwojowi dzieci oraz urozmaicaniu czasu spędzanego w przedszkolu. Są to język angielski, rytmika, profilaktyka logopedyczna, ekologia dla przedszkolaka, kącik małego kuchcika i kącik małego chemika.

Na zewnątrz wzrok przyciąga plac zabaw, w którym wiosną pojawią się miniogródki warzywne, będące elementem edukacji ekologicznej dzieci.

– Sale dziecięce wyposażyliśmy w meble przedszkolne z odpowiednimi certyfikatami, a każda z nich ma swój kolor i nazwę zwizualizowaną na ścianie – opowiada Agnieszka Baranowicz, dyrektorka placówki. – W każdej jest monitor interaktywny, zabawki, pomoce dydaktyczne i kącik urządzony zgodnie z założeniami pedagogiki Marii Montessori.

ZOBACZ TAKŻE