Biznes dla środowiska. Spotkanie ekspertów klimatycznych na Księżym Młynie

W czwartek, 28 kwietnia w Akademickim Centrum Designu na Księżym Młynie przedstawiciele biznesu porozmawiają o działaniach na rzecz klimatu. To kolejna inicjatywa łódzkiej akcji „Biznes dla środowiska” realizowana wspólnie z twórcami Kampanii 17 Celów.

fot. Envato Elements
To mobilizacja do podejmowania inicjatyw na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju

Motywem przewodnim wydarzenia jest pozytywna gospodarka. Przedsiębiorcy doskonale wiedzą już o tym, że nie szkodzić to w tej chwili za mało. Firma powinna tworzyć wartość dodaną zarówno dla pracowników, jak i społeczeństwa oraz środowiska. Eksperci podczas wydarzenia podpowiedzą, jak wprowadzać ambitne działania na rzecz ekologii i przekonają, że to nie tylko wyzwania, ale również szanse.

– W kwietniu świętujemy Światowy Dzień Ziemi. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów brzmi: Inwestujmy w naszą planetę. To jasny drogowskaz, że musimy działać razem. Przedsiębiorstwa, samorządy, mieszkańcy - wspólnie ponosimy odpowiedzialność za ekosystem – mówi wiceprezydent Adam Pustelnik. 

Konferencja poruszać się będzie w 3 zakresach, zgodnych z Agendą 2030: PEOPLE, PLANET, PROSPERITY. Każdy temat zostanie omówiony przez ekspertów. O tym, CO POLACY WIEDZĄ O CELACH ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU opowie Małgorzata Greszta, partner zarządzająca CSR Consulting, Inicjatorka Kampanii 17 Celów. Do tego, że to właśnie PARTNERSTWA SĄ DROGĄ DO POZYTYWNEJ ZMIANY BIZNESU przekona Michał Mikołajczyk, Prokurent w Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań. Od Jacka Hutyry, Climate Officera z Orange Polska będzie można dowiedzieć się, że DZIAŁANIA NA RZECZ KLIMATU OPŁACAJĄ SIĘ. Dodatkowo, podczas specjalnych sesji stolikowych, uczestnicy zapoznają się z dobrymi praktykami oraz inicjatywami na rzecz Agendy 2030.

Szczegółowe informacje, program i formularz zgłoszeniowy dostępne są pod linkiem: <link https://kampania17celow.pl/wydarzenia/17-celow-w-trasie-lodz/>kampania17celow.pl/wydarzenia/17-celow-w-trasie-lodz/</link>

ZOBACZ TAKŻE