Otwórz biznes w EC1. Jakie warunki trzeba spełnić? Co powstanie w EC1?

Chcesz otworzyć restaurację, kawiarnię albo sklep z planszówkami? Możesz zrobić to w EC1! Rozwój przestrzeni handlowo-usługowej jest kolejnym krokiem na drodze do pełnej rewitalizacji kompleksu.

3 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

EC1 pełni dziś funkcje kulturalno-artystyczne oraz edukacyjne, ale teren kompleksu ma zostać wzbogacony także o lokale gastronomiczne oraz handlowo-usługowe. 

- Zależy nam na zaproszeniu osób, które w ciekawy sposoby zagospodarują wolne przestrzenie EC1. Nie narzucamy konkretnych rozwiązań. Komisja Konkursowa porozmawia ze wszystkimi zainteresowanymi, aby wybrać najlepszą ofertę. Chodzi o to, aby zaproponowane przez potencjalnych najemców pomysły wpisywały się w koncepcję EC1 i podkreślały unikalny charakter miejsca - mówi Izabela Witaszek z EC1.

W strefie handlowo-usługowej mają powstać m.in. sklepy z pamiątkami i zabawkami dla najmłodszych, a także salony dla nieco starszych klientów: kolekcjonerów płyt, gier, modeli do sklejania czy koneserów kawy, herbaty i wina. Znajdzie się tu także miejsce dla pracowni rękodzieła, hobbystów czy kreatorów trendów oraz przestrzeń do organizacji warsztatów i szkoleń. Łącznie do dyspozycji jest ponad 1300 m2. EC1 oferuje także 3000 m2 na lokale gastronomiczne o różnej powierzchni, zarówno wewnątrz, jak i w postaci ogródków gastronomicznych. W kompleksie ma powstać także strefa food court.

Formularze zgłoszeniowe do udziału w dialogu konkurencyjnym na wynajem długoterminowy należy składać do 29 kwietnia 2022 r. Do tego czasu można umówić się i obejrzeć wszystkie oferowane przestrzenie pod najem. Szczegóły znajdziesz tutaj: <link https://ec1lodz.pl/aktualnosci/ec1-lodz-tworz-razem-z-nami-energetyczne-miejsce-spotkan>ec1lodz.pl</link>

EC1 - wyjątkowe miejsce na mapie Łodzi

Dziś zrewitalizowany kompleks EC1 stanowi jeden z ważniejszych elementów Nowego Centrum Łodzi. Dawna elektrociepłownia, a dziś instytucja kultury to około 40 000 m2 budynków o postindustrialnym charakterze oraz blisko 4 hektary niezwykłego otoczenia. Wszystko to w sercu miasta, kilka minut spacerem od głównego dworca Łódź Fabryczna i kilkanaście od ulicy Piotrkowskiej.

Obecnie w ramach EC1 działa największe w Polsce Centrum Nauki i Techniki EC1 oraz najnowocześniejsze w Polsce Planetarium EC1. Najmłodsi zwiedzający mogą odwiedzić Ulicę Żywiołów - przestrzeń dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat. W nowoczesnych obiektach powstaje obecnie Narodowe Centrum Kultury Filmowej – ośrodek kulturalny i edukacyjno-ekspozycyjny poświęcony kulturze filmowej. Kolejna część kompleksu przeznaczona została dla Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1.

ZOBACZ TAKŻE