Centra Aktywnego Seniora po wakacjach. Zapisz się na zajęcia! [PROGRAM]

Nawet najaktywniejsi seniorzy muszą czasem odpocząć. Czas wakacyjnej „laby” zbliża się ku końcowi, a uczestnicy miejskich Centrów Zdrowego i Aktywnego Seniora już nie mogą się doczekać, by wrócić na zajęcia. Na czwartek, 25 sierpnia, trzy CZAS-y zaplanowały zapisy chętnych na wrześniowe aktywności. Seniorzy będą mieli w czym wybierać!

Aktywni seniorzy - fot. ENVATO ELEMENTS
CZAS-y zaczynają zapisy na wrześniowe zajęcia , fot. ENVATO ELEMENTS

W czwartek, 25 sierpnia, trzy łódzkie Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora: na Bałutach przy ul. Libelta 16, na Górnej przy ul. Cieszkowskiego 6 oraz na Widzewie przy ul. Szpitalnej 6, rozpoczną zapisy na zajęcia gimnastyczne, kursy i warsztaty. Centra przyjmują je telefonicznie we wskazanych godzinach. Nie ma co zwlekać z wykonaniem połączenia – miejsca na zajęcia w każdym miesiącu rozchodzą się jak świeże bułeczki.

CZAS przy ul. Cieszkowskiego

Harmonogram zajęć dla seniorów przygotowało już centrum z ul. Cieszkowskiego. Na aktywnych uczestników czekają zarówno znane im zajęcia, jak i nowości, chociażby warsztaty kulinarne oraz wykład z prowadzenia zdrowego stylu życia. CZAS z Górnej planuje, by zagospodarować seniorom czas każdego dnia, od poniedziałku do piątku, od godziny 9:00 do 14:00. Trudno by w Centrach Zdrowego i Aktywnego Seniora nie odbywały się zajęcia związane z aktywnością fizyczną. I tak każdego dnia uczestnicy mogą korzystać z gimnastyki ogólnousprawniającej oraz tej dla zdrowego kręgosłupa. Ponadto do wyboru są: joga, tenis stołowy oraz nordic walking czy jak kto woli – „swojski” spacer z kijami. Seniorzy z tej części Górnej wybierają na „kije” np. park Sielanka.

Ci, którzy wierzą w moc terapii naturalnej albo po prostu mają ochotę na relaks totalny, mogą zapisać się na zajęcia z misami i gongami.

Będzie też coś specjalnie dla seniorek. W CZAS-ach tematów tabu nie ma, dlatego w nadchodzącym miesiącu można zapisać się na wykład z terapii uroginekologicznej, na którym zostanie poruszony m.in. temat nietrzymania moczu. Może on dotyczyć nawet 45% kobiet (problem pogłębia się z wiekiem), toteż warto skorzystać z porad specjalisty.

Wiadomo, jak ważna dla zachowania zdrowia jest dieta, wobec czego CZAS zaprasza na zajęcia kulinarne. Na tych wrześniowych będzie można podejrzeć, jak zrobić letnią sałatkę czy pastę z awokado.

Seniorzy wiedzą, że dziś bez znajomości języka angielskiego czy obsługi smartfona nie można właściwie funkcjonować, dlatego dotyczące tych kwestii kursy znalazły się już w stałym harmonogramie CZAS-ów. 

Panie dobrze się czują zaś w rękodziele, a spod ich rąk wychodzą własnoręcznie robione paski oraz ozdoby. Uczestnicy zajęć są też zaangażowani w działalność charytatywną i szyją maskotki-małpki, które trafiają do chorych dzieci w szpitalach.

A więc seniorzy, telefony w dłoń. W czwartek, 25 sierpnia, w godz. 9:00–13:00, pod numerem (42) 689 11 60 pracownicy CZAS na przy ul. Cieszkowskiego czekają na Wasze zgłoszenia. Tego samego dnia zapisy będą się odbywały też w CZAS-ie na Bałutach, przy ul. Libelta 16.

CZAS przy ul. Libelta

W nadchodzącym miesiącu seniorzy, którzy zdecydują się na zajęcia na Bałutach, będą mogli skorzystać z nauki gry w brydża sportowego. Centrum jest z tych zajęć szczególnie zadowolone, ponieważ będą się one odbywać dzięki zaangażowaniu samych seniorów! To oni napisali projekt, przekonali komisję konkursową i zdobyli mikrogrant z budżetu miasta na te zajęcia.

Ale to nie jedyne aktywności, którymi kusić będzie CZAS na ul. Libelta. W tym centrum obowiązuje również zasada, że dzień bez gimnastyki jest dniem straconym, dlatego każdego dnia można spodziewać się nawet kilku aktywności fizycznych. Jest z czego wybierać. Są ćwiczenia wzmacniające oraz takie z elementami jogi, spotkania klubu tenisowego oraz klubu tai chi. Dla roztańczonych są zumba oraz taniec w kręgu, a nawet... balet, zaś dla wszystkich – nordic walking w Lesie Łagiewnickim i w Parku Ocalałych.

CZAS na Bałutach czeka na telefony zainteresowanych wrześniowymi zajęciami w czwartek, 25 sierpnia (tel. 42 655 30 39).

CZAS przy ul. Szpitalnej

Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora z Widzewa (ul. Szpitalna 6) zaprasza we wrześniu na gimnastykę z fizjoterapeutą oraz spotkania tenisa stołowego, ale też na rękodzieło i ceramikę, kurs obsługi smartfona i komputera. Będą też muzykoterapia, warsztaty psychologiczne oraz spotkania z dietetykiem.

Zapisy pod numerem telefonu 502 322 547 również w czwartek, 25 sierpnia.

Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora z Górnej działające przy ul. Rzgowskiej 170 wcześniej przeprowadziło zapisy, dzięki czemu ma już grupę chętnych na zajęcia zaplanowane na wrzesień. Niemniej CZAS z ul. Rzgowskiej zachęca, by na bieżąco śledzić ich profil w mediach społecznościowych i korzystać ze zwalniających się miejsc. Każdego ranka Centrum informuje, na które zajęcia przyjmie jeszcze chętnych.

ZOBACZ TAKŻE