Centrum dystrybucji H&M pod Łodzią powiększone. Praca dla prawie 300 osób! [ZDJĘCIA]

Około 300 nowych miejsc pracy powstanie dzięki powiększeniu centrum logistycznego Arvato w podłódzkim Strykowie. Obsługuje ono logistycznie H&M w Europie Wschodniej.

fot. Jóźwiak
Ok. 300 nowych miejsc pracy powstanie dzięki powiększeniu centrum logistycznego Arvato w podłódzkim Strykowie
11 zdjęć
fot. Jóźwiak
fot. Jóźwiak
fot. Jóźwiak
fot. Jóźwiak
fot. Jóźwiak
ZOBACZ
ZDJĘCIA (11)

Rozbudowa hali

Dzięki rozbudowie istniejącej hali powierzchnia magazynowa Arvato Supply Chain Solutions powiększyła się do 55 tys. mkw, a z dodatkowym miejscem na antresolach – 75 tys. mkw. Nowy magazyn mieści 240 tys. kartonów. To zwiększa całkowitą pojemność całego centrum do przechowywania łącznie aż 420 tys. sztuk. Do obsługi wysokiego składu zastosowano specjalistyczne wózki samojezdne.

– Rozbudowa była konieczna, aby szybciej i bardziej elastycznie obsługiwać rosnącą liczbę przesyłek naszego klienta – mówi Lidia Ratajczak-Kluck, prezes Arvato w Polsce.

Owocna współpraca Arvato i H&M

Arvato realizuje swoje usługi (e-commerce i logistyka) w 16 centrach dystrybucyjnych w Polsce, w których zatrudnia 2500 współpracowników. W trzech halach koło Strykowa w sezonowym szczycie (np. w okresach wyprzedaży i przed świętami) pracuje ok. 1300 osób.

– Rozbudowując centrum dystrybucyjne i przedłużając pod koniec 2021 r. współpracę z Arvato Supply Chain Solutions, przygotowaliśmy magazyn i operacje logistyczne pod planowane w przyszłości zwiększone zapotrzebowanie na usługi – powiedział podczas otwarcia nowej części magazynu Michael Schulz, regionalny menadżer ds. logistyki na Europę Wschodnią w H&M Group.

Arvato i H&M współpracują ze sobą od 2018 r. Jak podkreślił Schulz, rozbudowa magazynu i jego zaawansowana automatyzacja o 30% podniesie liczbę dokonywanych w nim operacji przesyłkowych. To właśnie ze Strykowa obsługiwani są klienci marki H&M w Polsce, Czechach, Bułgarii, Słowacji i na Węgrzech.

ZOBACZ TAKŻE