Media Expert w Łodzi. Gigant rynku RTV-AGD otworzył nowe centrum logistyczne

Centrum logistyczne Media Expert w Central European Logistics Hub w Łodzi zostało rozbudowane o kolejne dwie hale. Pracować tu będzie około tysiąca osób.

fot. ŁÓDŹ.PL
Centum logistyczne Media Expert w Central European Logistics Hub
10 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (10)

W piątek (2 września) uroczyście otwarto najnowszą część centrum logistycznego Media Expert w Central European Logistics Hub. Dwie hale o powierzchni 160 000 m kw. – jedna właśnie oddana do użytku, a druga ukończona przed rokiem – zostały połączone z istniejącym budynkiem Media Expert za pomocą przenośników taśmowych, które umożliwiają automatyczne przesyłanie produktów. Trzy budynki zajmują w sumie 270 000 m kw. i tworzą centralny kompleks Media Expert dla dystrybucji krajowej. Pracować tu będzie około tysiąca osób.

- Oficjalnie oddajemy do użytku nowoczesny, zautomatyzowany park logistyczny Media Expert w Łodzi. Dzięki niemu możemy jeszcze szybciej zaopatrywać naszych klientów w kanałach dystrybucji Retail i Omnichannel. Związaliśmy się z Łodzią dekadę temu. Wciąż tu inwestujemy i tworzymy nowe miejsca pracy, bo doceniamy panujący tu dobry klimat dla dalszego rozwoju. To w Łodzi realizujemy największe inwestycje z naszym wieloletnim partnerem – Panattoni. – mówi Marek Grzebita, Prezes TERG S.A., właściciela marki Media Expert. 

Central European Logistics Hub w Łodzi

Central European Logistics Hub znajduje się w granicach Łodzi. Dzięki dobremu dostępowi do komunikacji miejskiej jest atrakcyjnym miejscem dla pracowników. W sąsiedztwie kompleksu znajduje się stacja kolejowa, a we współpracy z Miastem zostanie uruchomione specjalne połączenie autobusowe. Kompleks doskonale nadaje się na magazyn centralny ze względu na położenie w niemal geograficznym środku Polski. Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Jędrzejowskiej w Łodzi, tuż przy A1 – jedynej polskiej autostradzie o przebiegu północ-południe. Hub oddalony jest zaledwie 30 km od węzła Łódź Północ, który stanowi skrzyżowanie autostrad A1 i A2. 

Docelowa powierzchnia całego Central European Logistics Hub to ponad 720 000 m kw. Wśród firm, które tutaj ulokowały już swoje centra logistyczne lub produkcyjne jest m.in. BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego oraz SMYK. Hub napędza rozwój Nowej Dzielnicy Przemysłowej Łodzi, która ma w sumie dać 7 tys. miejsc pracy.

ZOBACZ TAKŻE