Co kupić wnukom pod choinkę? Poznaj nasze propozycje! [PORADNIK]

Święta tuż tuż, pora więc zastanowić się, co kupić wnukom na Gwiazdkę. Lada dzień w sklepach zacznie się szaleństwo świątecznych zakupów. Aby uniknąć stania w kolejkach, warto wcześniej przygotować się na tę okazję. Podpowiadamy, jakie upominki mogą ucieszyć młodsze dzieci, a jakie będą atrakcyjne dla tych starszych.

Co kupić wnukom pod choinkę? Poznaj nasze propozycje!
Co kupić wnukom pod choinkę? Poznaj nasze propozycje!, fot. LightFieldStudios/envato.com

Planując zakup prezentu, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim swój budżet, wiek dziecka oraz jego umiejętności i upodobania. Oto nasze propozycje prezentów dla młodszych dzieci i nastolatków.

1. Ponadczasowe puzzle i klocki

Układanie puzzli to rozrywka dla każdego, bez względu na wiek. Występują w licznych wariantach różniących się wielkością i liczbą elementów oraz obrazami, które można ułożyć. Równie atrakcyjnym i ponadczasowym prezentem są klocki. Rozmaitość zestawów dostępnych w sklepach sprawia, że dla każdego dziecka znajdzie się coś odpowiedniego. Ciekawą odmianą klocków są słomki konstrukcyjne. Składają się na nie plastikowe, kolorowe rurki i łączniki, z których można tworzyć duże budowle w krótkim czasie.

2. Planszówki

Gry planszowe są świetnym prezentem dla każdego. Wśród nich znajdują się takie przeznaczone dla maluchów i młodzieży, a także dla całej rodziny. Mogą to być różnego rodzaju quizy, gry logiczne, zręcznościowe, a także ekonomiczne, bitewne i karciane. Dużą popularnością cieszą się gry pamięciowe (memo), które wymagają od uczestników sporego skupienia i wytężenia umysłu. Taki prezent na kilka godzin zjednoczy całą rodzinę.

3. Książki

Książkami możemy obdarować zarówno młodsze dzieci, jak i nastolatków. Dla malucha sprawdzą się książeczki obrazkowe i edukacyjne, dla nieco starszych – kolorowanki i bajki, a dla młodzieży – beletrystyka. Dzieci zainteresowane gotowaniem z pewnością ucieszy książka kucharska, napisana specjalnie dla nich, z prostymi przepisami, pięknymi ilustracjami i dokładnymi opisami.

4. Lalka nie tylko dla dziewczynek, a samochód nie tylko dla chłopców

Lalka to stary, ale dobry pomysł na prezent dla dziecka. Miękkimi bobasami do złudzenia przypominającymi noworodki mogą bawić się zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. W trakcie takiej zabawy maluchy uczą się opieki oraz troski o innych. Podobnie jak w przypadku lalki, samochód jest również zabawką uniwersalną. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dziewczynce marzącej o wozie strażackim kupić pod choinkę takie auto.

5. Zestawy edukacyjne i kreatywne

Zestawy edukacyjne i kreatywne pobudzają oraz rozwijają wyobraźnię dzieci, zachęcają do eksperymentowania i poznawania świata. Wśród nich są zestawy do majsterkowania, karaoke, robienia biżuterii czy takie związane z modą. Ciekawą propozycją są też naukowe zabawki, czyli tzw. laboratoria: chemiczne, perfum czy do tworzenia kosmetyków. Wybór tego typu zabawek jest ogromny, trzeba tylko wybrać zestaw odpowiedni do wieku i zainteresowań dziecka. Dla nastolatków, które mają zdolności plastyczne, atrakcyjnym upominkiem będzie modny obecnie zestaw do malowania po numerach. Dzięki niemu można poczuć się prawdziwym artystą. Własnoręcznie namalowany obraz będzie nie tylko świetną dekoracją mieszkania, ale także powodem do dumy.

6. Prezenty dla młodzieży

Nastolatkom, poza wspomnianymi wyżej książkami i planszówkami, z pewnością przypadną do gustu bezprzewodowe słuchawki czy głośnik. Dla lubiących podróże trafionym prezentem będzie np. mapa w formie zdrapki. Rowerzystów z pewnością ucieszy kask lub inne akcesoria rowerowe, a fanów sportu – karnet do klubu fitness lub na basen. Dobrym pomysłem będzie też bon na zakupy w modnej sieciówce czy kosmetyki.

ZOBACZ TAKŻE