Corn Doggs przy Piotrkowskiej. Pierwszy taki fast food w Łodzi! [ZDJĘCIA]

Ulica Piotrkowska wzbogaciła się o kolejny ciekawy lokal gastronomiczny. Mowa tu o barze Corn Doggs (ul. Piotrkowska 115/119). Czym właściwie są serwowane tam przekąski?

Corn Doggs przy Piotrkowskiej
Corn Doggs przy Piotrkowskiej
5 zdjęć
Corn Doggs przy Piotrkowskiej
Corn Doggs przy Piotrkowskiej
Corn Doggs przy Piotrkowskiej
Corn Doggs przy Piotrkowskiej
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Corn dogi (rzadziej parówki w cieście) to amerykańskie danie typu fast food. Są to parówki pokryte ciastem kukurydzianym, następnie smażone w gorącym oleju i najczęściej podawane na drewnianym patyku.

Pierwsi w Łodzi

Takiego fast foodu jeszcze w Łodzi nie było. Niszę tę wykorzystało dwóch przyjaciół – Igor i Jakub, którzy stworzyli miejsce oryginalne i każdemu po drodze. Menu jest krótkie – znalazły się w nim zarówno klasyczne smaki, jak i kulinarne ciekawostki. Zaczynamy od wyboru doga: amerykański, z pikantnymi Cheetosami, orzechowymi lub serowymi chrupkami, w azjatyckiej panierce panko, z frytkami lub nadziewany serem. W środku może znaleźć się parówka (również wege), mozzarella, cheddar lub opcja pół na pół. Całości dopełni sos – aż dziewięć smaków do wyboru – oraz cukrowa posypka. Ceny wahają się od 13 do 18 zł.

Warto w zestawie

Na nieco większy głód sugerujemy sięgnięcie po doga z dodatkami. Mogą to być wegańskie cebulowe krążki, nuggetsy mac’n’cheese lub z habanero i serem cheddar. Za całość z napojem zapłacimy wtedy 30 zł.

Corn Doggi do nocy

Corn Doggs są otwarci od wtorku do czwartku w godz. 12:00–23:00, w piątki i soboty od godz. 11:00 do ostatniego klienta, natomiast w niedziele od godz. 11:00 do 23:00. Można również składać zamówienia z dostawą przez aplikację Glovo i pyszne.pl. Po więcej informacji i nowości warto wpaść na ich profil na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE