Czysta formalność. Wysoka wygrana ŁKS Commercecon Łódź w Tarnowie

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem Jedynki Tarnów, czyli ligowego outsidera. Pewnie wygrały na wyjeździe 3:0 i powoli odrabiają straty do podium Tauron Ligi. Trzeba przyznać, że mecz nie był za bardzo wymagający dla mistrzyń Polski, dlatego trener Alesandro Ciappini dał szanse pograć młodym zawodniczkom. Między innymi Natalii Dróżdż, która jak się później okazało, zdobyła statuetkę MVP.

Siatkarki ŁKS Łódź
Wysoka wygrana ŁKS Łódź w Tarnowie

Od początku spotkania ŁKS przeważał. I to w każdym elemencie. Przyjęcie po stronie gospodyń praktycznie nie istniało. Nic nie przeszkadzało łodziankom punktować raz za razem. Przewaga rosła bardzo szybko (6:14) i Łódzkie Wiewióry bez stresu mogły rozgrywać piłkę. Okazję do gry miały młode zawodniczki jak Sonia Stefanik, czy Natalia Dróżdż. ŁKS nie tylko mocno atakował, ale także skutecznie blokował. W końcówce dystans wynosił 11 punktów (13:24) i nic już nie mogło zatrzymać przyjezdnych.

Drugi set był nieco bardziej wyrównany. Trzeba jednak przyznać, że ŁKS nie stawiał przeciwniczkom trudnych warunków. Eksperymentował i wyraźnie bawił się grą. Na parkiecie zobaczyliśmy Klaudię Alagierską, która wraca do formy po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. Rozluźnienie trwało jednak zbyt długo i w końcówce zrobiło się nerwowo. Tarnów wyszedł na prowadzenie (21:20). Na szczęście wtedy za atak zabrała się Diouf, a gospodynie zaczęły się mylić i to łodzianki “zameldowały się na mecie” jako pierwsze.

W ostatniej odsłonie ŁKS nie pozwolił już sobie na dekoncentrację. Wyszedł na prowadzenie i kontrolował przebieg gry. Znakomicie rozgrywała Roberta Ratzke. Podawała piłki w tempo, a co za tym idzie, atakujące nie miały żadnych problemów ze znalezieniem pola przeciwniczek. Punktowała m.in. znakomicie radząca sobie w tym meczu Aleksandra Dudek. Pierwszą piłkę meczową łodzianki wywalczyły przy wyniku 18:24. Tarnowianki obroniły jeszcze dwie, ale pomyliły się przy serwisie i musiały uznać wyższość mistrzyń Polski.

Jedynka Tarnów — ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (13:25, 22:24, 20:25)