Darmowe kody do Legimi i Empik Go dla czytelników Biblioteki Miejskiej w Łodzi

Dzięki głosom łodzian oddanym w Budżecie Obywatelskim 2022/2023 na projekt ponadosiedlowy Biblioteka Miejska w Łodzi po raz kolejny uruchamia dla swoich czytelników bezpłatny dostęp do ebooków i audiobooków.

kody Legimi Empik Go
Budżet Obywatelski 2023. Bezpłatne kody do Legimi i Empik Go dla czytelników! fot. LODZ.PL

W tym roku padł rekordowy wynik! Na projekty ponadosiedlowy zagłosowało 8687 łodzian, co dało 360 000 zł przeznaczonych na bezpłatny dostęp do ebooków i audiobooków.

– Bardzo dziękujemy łodzianom za wszystkie oddane głosy. Od dłuższego czasu obserwujemy, że zainteresowanie tą formą czytelnictwa wzrasta. Dlatego cieszymy się, że ta formuła się rozszerza i daje naszym czytelnikom coraz więcej możliwości. – Halina Bernat, dyrektor BMwŁ. Popularne są już nie tylko książki w formie ebooków i audiobooków, ale także zwiększa się popularność podcastów i audioseriali. Od dziś wszyscy posiadacze karty bibliotecznej – Fiszki mogą odbierać bezpłatne kody do Legimi i Empik Go, we wszystkich filiach BMwŁ.Dajemy łodzianom dostęp do dwóch platform: Legimi i Empik Go. Wybierać można spośród 180 000 tytułów w Legimi i ponad 100 000 tytułów w Empik Go!

Zasady korzystania z dostępu do kodów

Każdy czytelnik może otrzymać jeden kod w miesiącu, Legimi lub Empik GO, który będzie ważny przez 30 dni od daty aktywowania. Dopiero po wykorzystaniu raz otrzymanego kodu można korzystać z następnego. W ramach abonamentu można odsłuchiwać/czytać książki na maksymalnie dwóch urządzeniach (telefon, tablet, czytnik Pocketbook i inkBOOK) i dodatkowo w aplikacji Empik Go na jednym czytniku Kindle.

Jak korzystać z Legimi

Należy pobrać bezpłatną aplikację Legimi w Google Play (Android) lub z Apple Store (iOS) albo z Microsoft Store (Windows Phone). Wejść na stronę www.legimi.pl/bmwl. Wpisać kod otrzymany od BMwŁ i zalogować się w aplikacji.

Jak korzystać z Empik Go

Należy zalogować się lub zarejestrować na stronie www.empik.com zgodnie z regulaminem Empik. Wpisać kod otrzymany w bibliotece, pobrać aplikację Empik Go na system iOS lub Android i zalogować się w aplikacji. Nieaktywowany kod w ciągu 5 dni od pobrania z biblioteki może zostać przekazany kolejnemu czytelnikowi

ZOBACZ TAKŻE