DataArt otwiera biuro w Łodzi. Zatrudni 80 specjalistów z branży IT

DataArt, firma zajmująca się doradztwem technologicznym na globalną skalę, otworzyła nowe biuro w Łodzi. W ciągu najbliższych miesięcy planuje zatrudnić w nim 80 specjalistów IT.

laptop
Kolejnych 80 specjalistów z branży IT znajdzie w Łodzi pracę, fot. envato elements

– Rozwijamy biuro, które ma być atrakcyjne dla wszystkich bez względu na preferowany model pracy; zarówno stacjonarny, hybrydowy lub zdalny. Chcemy pokazać, że DataArt to firma, w której można się rozwijać, w której pierwszą wartością jest człowiek, wreszcie jako firmę, w której po prostu chce się zostać – powiedział Paweł Krasowki, Head of DataArt Łódź.

Łódzki oddział to czwarte biuro DataArt w Polsce. Firma działa obecnie w Lublinie, Wrocławiu oraz Krakowie współpracując z ponad 400 ekspertami.

– Globalne zapotrzebowanie na usługi IT rośnie w niespotykanym tempie, stąd decyzja o rozszerzeniu działalności. Łódź ze względu na swój niebywały potencjał akademicki jak i dużą bazę rozwiniętego sektora IT jest bardzo atrakcyjnym miejscem do tworzenia nowego centrum R&D.  Jesteśmy przekonani, że w krótkim czasie uda się nam w Łodzi zbudować organizację składającą się z 80 specjalistów IT –dodaje Paweł Krasowski.

Nowy oddział powstał w biurowcu przy ul. Gdańskiej 130 i pracuje w nim obecnie 20 ekspertów.  Łódzkie DataArt prowadzi rekrutacje specjalistów przede wszystkim w technologiach Java, JavaScript, .NET, Android, iOS, a także testerów oprogramowania oraz analityków biznesowych. Nowi pracownicy będą mieli szanse współtworzyć oprogramowanie dla światowego lidera branży online supermarket services, a także innych globalnych marek.

Czym się zajmuje DataArt?

DataArt zajmuje się inżynierią oprogramowania na skalę globalną.  Od 25 lat zespoły składające się z wysoko wykwalifikowanych specjalistów tworzą rozwiązania technologiczne, które pomagają klientom osiągać cele biznesowe i zdobywać nowe rynki.

ZOBACZ TAKŻE