Mediateka MeMo gotowa. Kiedy otwarcie? Co się tu znajduje? [ZDJĘCIA]

22 listopada zostanie otwarta Mediateka. To multimedialna biblioteka i najnowocześniejszy taki obiekt w kraju. Jest oczywiście pełna książek, ale także komiksów, gier, sal dedykowanych nowym mediom, a nawet klocków Lego!

Mediateka MeMo
22 listopada zostanie otwarta Mediateka, fot. ŁÓDŹ.PL
32 zdjęć
Mediateka MeMo
Mediateka MeMo
Mediateka MeMo
Mediateka MeMo
Mediateka MeMo
ZOBACZ
ZDJĘCIA (32)

Mediateka - gdzie się znajduje i co oferuje?

Mediateka powstała w zabytkowych willach przy ul. Moniuszki 3 i 5. W historycznych wnętrzach powstało mnóstwo atrakcji, które już na zawsze zmienią to, jak postrzegamy biblioteki. Tutaj bogaty księgozbiór to cześć szerokiej oferty dla osób w każdym wieku. Na trzech piętrach Mediateki powstały tematyczne czytelnie, sala z komiksami, grami planszowymi i bawialnia dla młodszych dzieci. Dalej jest studio nagrań, sala muzyczna i studio fotograficzne. Nie zabrakło także centrum dla gier komputerowych z symulatorami lotów i wyścigów samochodowych. Dziedziniec między willami został przykryty szklanym dachem, pod którym powstało atrium na spotkania, wystawy i kameralne koncerty. Ścianę audytorium zdobi wielkoformatowy obraz. Jeśli ktoś zechce napić się kawy między lekturami albo nagraniami, może wpaść do kawiarni mieszczącej się na parterze, do której dyspozycji jest także taras z wyjściem na pasaż.

Mediateka - kiedy otwarcie i jak ją zwiedzać?

Kiedy możemy odwiedzić Mediatekę? Otwarcie zostało zaplanowane na 22 listopada na godz. 9:00. Mediatekę będzie można zwiedzać na kilka sposobów, z przewodnikami, z aplikacją, albo biorąc udział w grze terenowej. W najbliższym czasie będziemy poznawać szczegóły wydarzenia, które obejmie szereg atrakcji na przestrzeni wielu dni.


Projekt pn. "Rewitalizacja przestrzeni miejskiej przy ul. Moniuszki 3, 5 i Tuwima 10 (Program Nowe Centrum Łodzi)" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0002/16 zawartej w dniu 30 maja 2017 roku. Projekt realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE