Długie przygotowania ŁKS Commercecon i Grot Budowlanych do nowego sezonu

Ponad 4 miesiące minęły od ostatniego meczu ligowego łódzkich siatkarek. W Tauron Lidze sezon 2022/2023 rozpocznie się dopiero pod koniec października. Długa przerwa spowodowana jest mistrzostwami świata, które od 23 września do 15 października będą rozgrywane również w Łodzi.

Łódzkie siatkarki przygotowują się do sezonu - fot. Budowlani/ŁKS
Łódzkie siatkarki przygotowują się do sezonu , fot. Budowlani/ŁKS
5 zdjęć
fot. Budowlani/ŁKS
fot. ŁKS
fot. ŁKS
fot. Budowlani
fot. Budowlani
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Obowiązki reprezentacyjne sprawiły, że nie wszystkie zawodniczki mogą uczestniczyć w klubowych przygotowaniach. W niepełnych składach zajęcia wznowiły m.in. łódzkie zespoły, w których po zakończeniu poprzednich rozgrywek doszło do wielu zmian kadrowych. Na czele nowego sztabu szkoleniowego ŁKS-u Commercecon stanął Włoch Alessandro Chiappini (poprzednio Legionovia Legionowo). Oprócz niego do brązowych medalistek mistrzostw Polski dołączyły: Aleksandra Gryka (Legionovia), Zuzanna Górecka (Grot Budowlani Łódź), Kinga Drabek (BKS Bielsko-Biała), Słowenka Lana Ščuka (Ilbank Ankara) oraz Anastazja Hryszczuk i Natalia Dróżdż z zespołu juniorek. Z drużyną pożegnały się natomiast: Krystyna Strasz, Veronika Jones-Perry, Martyna Grajber, Weronika Sobiczewska i Pietra Jukoski. Zabraknie również Joanny Pacak, która najbliższy sezon spędzi na wypożyczeniu do innego klubu.

Zmiany w Grot Budowlanych

Z prowadzonej przez trenera Macieja Biernata drużyny Grot Budowlani odeszło siedem zawodniczek. Zuzanna Górecka, Paulina Damaske, Weronika Centka, Maja Pelczarska, Anna Lewandowska, Julia Szczurowska i Ana Cleger zrobiły miejsce dla nowych siatkarek. Kadrę czwartej drużyny poprzedniego sezonu uzupełniły: Julia Kąkol (Joker Świecie), Ewelina Polak, Aleksandra Kazała (BKS Bielsko-Biała), Adrianna Kukulska (PWSZ Tarnów), Judyta Gawlak (Stal Mielec), Belgijka Dominika Sobolska-Tarasowa oraz Turczynka Melis Durul (Nilüfer Belediyespor).

PreZero Grand Prix PLS

Dla obu drużyn jednym z pierwszych etapów przygotowań do nowego sezonu był udział w trzeciej edycji plażowego turnieju PreZero Grand Prix PLS. Na tej imprezie szkoleniowiec ŁKS-u Commercecon nie zdecydował się wystawić do gry Włoszki Valentiny Diouf. Klaudia Alagierska-Szczepaniak, Kamila Witkowska, Zuzanna Górecka oraz Roberta Ratzke zamiast w Warszawie były z kolei na zgrupowaniach reprezentacji Polski i Brazylii. Zespół Grot Budowlani musiał sobie natomiast radzić bez kadrowiczki Moniki Fedusio.

Powrót na halę 

Po krótkiej przygodzie z siatkówką plażową ŁKS Commercecon pojechał do Białegostoku, gdzie wygrał halowy turniej o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego. Łodzianki pokonały 3:1 Roleski Grupę Azoty PWSZ Tarnów oraz 3:0 Białostocką Akademię Siatkówki KS. Na weekend 16–17 września mają zaplanowany w Łodzi dwumecz z Radomką Radom, później zagrają w Kaliszu z Energą MKS (23 września), a 28 września pojadą do Niemiec na wspólne treningi i mecze z S.C. Potsdam. Tydzień po powrocie (8 października) zmierzą się w Radomiu z Radomką, a kilka dni później zagrają z Developresem Bella Dolina Rzeszów (13–14 października). Okres przygotowawczy zakończą w Szamotułach, gdzie od 21 do 23 października będzie rozgrywany turniej Amica Cup.

Zespół Grot Budowlani serię gier kontrolnych rozpocznie od konfrontacji z Energą MKS (17 września w Łodzi, 21 września w Kaliszu). Na 29 września zaplanowano w Skierniewicach sparing z Legionovią, a później odbędzie się dwumecz z #VolleyWrocław (5 października we Wrocławiu, 8 października w Pajęcznie). Pod koniec przygotowań łodzianki wezmą udział w dwóch turniejach. Od 15 do 16 października w Bielsku-Białej wystąpią na Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej, a 22 i 23 października zagrają w Mławie w Memoriale Grzegorza Morawskiego.

W inauguracyjnej kolejce Tauron Ligi (29 października) w hali im. Józefa „Ziuny” Żylińskiego zawodniczki Grot Budowlani podejmą Radomkę, a ŁKS Commercecon na wyjeździe zmierzy się z Uni Opole.

ZOBACZ TAKŻE