Dzień Przedszkolaka w Łodzi. Zobacz, jak świętowali najmłodsi łodzianie [ZDJĘCIA]

Były wyścigi, zabawy zręcznościowe, taniec i oczywiście wspólne śpiewanie - najmłodsi łodzianie z Przedszkola Miejskiego nr 55 radośnie i z uśmiechami świętowali Dzień Przedszkolaka. W 147 placówkach prowadzonych przez samorząd swoje święto miało dziś prawie 18 tys. maluchów.

Dzień Przedszkolaka - fot. ŁÓDŹ.PL
W 147 placówkach prowadzonych przez samorząd swoje święto miało dziś prawie 18 tys. maluchów , fot. ŁÓDŹ.PL
7 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

Dzień Przedszkolaka to oczywiście świetna okazja do zabawy, ale święto zostało ustanowione także po to, by propagować edukację przedszkolną i zachęcać rodziców do zapisywania dzieci do przedszkoli. To pierwszy i najważniejszy etap nauki i rozwoju dziecka - w przedszkolu dzieci nie tylko się uczą, ale także nawiązują cenne relacje z rówieśnikami.

Dzień Przedszkolaka to łódzka inicjatywa

Święto wymyśliła grupa dyrektorów łódzkich przedszkoli. Od 2009 roku Dzień Przedszkolaka był obchodzony w naszym mieście lokalnie, zanim stał się świętem ogólnopolskim.

– Podstawowym celem, jaki nam przyświecał, było docenienie najmłodszych. Uznałyśmy, że przedszkolaki muszą mieć w kalendarzu swoje święto. – powiedziała Agnieszka Pustelnik, dyrektorka Przedszkola Miejskiego nr 55. – Chodziło o zabawę, radość, beztroskę, a pośrednio także o zwrócenie uwagi dorosłym na to, jak ważne jest wychowanie przedszkolne. Najlepszy dom nie zastąpi dziecku wrażeń, jakich dostarcza obcowanie z innymi dziećmi, nie nauczy relacji z rówieśnikami. 

Dzień Przedszkolaka obchodzony jest 20 września. Został ustanowiony uchwałą Sejmu RP 13 września 2013 roku. Jej inicjatorem był Marek Michalak, ówczesny Rzecznik Praw Dziecka.

ZOBACZ TAKŻE