Wygodna nowość w MPK Łódź. Zamiast drukować bilet, przypisz go do karty płatniczej!

W autobusach i tramwajach MPK Łódź można kupić bilety czasowe bez konieczności ich drukowania. Biletomat przypisze je do naszej karty płatniczej.

Biletomat MPK Łódź - fot. MPK Łódź
W autobusach i tramwajach komunikacji miejskiej można kupić bilety czasowe bez konieczności ich drukowania , fot. MPK Łódź

Pojazdy MPK Łódź wyposażone są w biletomaty. Możemy w nich opłacić przejazd komunikacją miejską. Najpopularniejszą metodą jest wydrukowanie w automacie biletu, a następnie skasowanie go w pojeździe, ale możemy wybrać też rozwiązanie, które wyeliminuje konieczność wykorzystania druku.

Alternatywne rozwiązanie

W każdym biletomacie możemy kupić bilet czasowy, który zostanie przypisany do naszej karty płatniczej.

– Nie jest to bilet nabity na kartę, ale raczej stworzenie wirtualnego profilu, dla którego karta jest identyfikatorem. System zapisuje jedynie numer karty bez innych danych. Kontroler bez problemu odczyta, czy do danego ciągu cyfr przypisany jest ważny bilet – mówi Maciej Sobieraj, z-ca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu. 

Tak zakupiony bilet jest ważny od momentu dokonania transakcji. Nie można natomiast kupić w ten sposób biletów na zapas z zamiarem wykorzystania ich w różne dni.

ZOBACZ TAKŻE