Skrzyżowanie Aleksandrowskiej ze Szparagową otwarte. Koniec ważnego remontu na Teofilowie

W czwartek, 22 września, po remoncie zostanie otwarte skrzyżowanie Aleksandrowskiej ze Szparagową. Jednak drogowcy w pobliżu szykują kolejne etapy prac.

Skrzyżowanie Aleksandrowskiej ze Szparagową otwarte. Koniec ważnego remontu na Teofilowie - fot. Google Street View
Skrzyżowanie Aleksandrowskiej ze Szparagową otwarte. Koniec ważnego remontu na Teofilowie , fot. Google Street View

Na skrzyżowaniu Aleksandrowskiej ze Szparagową od 14 września trwał remont sygnalizacji świetlnej. W tydzień wymieniono przestarzałe okablowanie i maszty sygnalizacji.

To już trzecie i ostatnie w tym roku skrzyżowanie w tej części miasta, na którym prowadzone były prace związane z wymianą i konserwacją świateł. Wcześniej wykonano modernizację na skrzyżowaniu Aleksandrowskiej z Kaczeńcową oraz u zbiegu Włókniarzy z Pojezierską.

Teofilów z nowymi nawierzchniami

Trwa modernizacja Aleksandrowskiej od granicy miasta do Szczecińskiej. Wykonawca wymienił już nawierzchnię na skrzyżowaniu oraz przygotował podbudowę wraz z pierwszymi warstwami asfaltu po północnej stronie drogi. Tym samym przystąpił do prac na południowej stronie.

Remont trwa również na Kaczeńcowej. Do wykonania pozostaje rondo u zbiegu z ulicą Lnianą. Dzięki zmianie geometrii skrzyżowania powstanie odpowiednie miejsce do ruchu okrężnego, co na stałe uporządkuje ruch w okolicy. Nadchodzi również kolejny etap prac na Kaczeńcowej od Aleksandrowskiej do św. Teresy. Prace uzależnione są od postępów robót na pierwszym odcinku drogi. Jednakże całość zostanie zakończona jeszcze w tym roku.

Po drugiej stronie torów trwają prace na Brukowej. Nowa nawierzchnia będzie wykonana od Zbąszyńskiej do św. Teresy, która również zyska nową nawierzchnię do Włókniarzy. Obecnie na ul. św. Teresy poruszamy się bez zmian w obu kierunkach, natomiast ruch po ul. Brukowej możliwy jest tylko w stronę ul. Limanowskiego.

ZOBACZ TAKŻE