Elementarz empatii. Wyjątkowa wystawa w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana

15 października 2022 roku o godz. 16.00 Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi zaprasza na uroczyste otwarcie interaktywnej wystawy „Elementarz empatii”, która powstała z inspiracji życiorysem Aliny Margolis-Edelman – w 100-lecie jej urodzin. Ekspozycja jest zaproszeniem dla dzieci (5-10 lat) i bliskich im dorosłych do wspólnej zabawy, refleksji i dialogu wokół tematu empatii.

fot. ŁÓDŹ.PL
15 października 2022 roku o godz. 16.00 Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi zaprasza na uroczyste otwarcie interaktywnej wystawy „Elementarz empatii”

Od 16 października wystawa będzie czynna w godzinach pracy Centrum. W ten weekend odbędą się także warsztaty rodzinne, które towarzyszą otwarciu wystawy oraz gala wręczenia Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman przyznawanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę osobom i organizacjom zasłużonych w działalności na rzecz pomocy dzieciom. Wszystkie działania są częścią programu obchodów Roku Aliny Margolis-Edelma.

Elementarz Empatii

„Elementarz empatii” to wystawa skierowaną do dzieci (rekomendowany wiek 5-10 lat) i bliskich im dorosłych, której oficjalny wernisaż odbędzie się 15 października o godz. 16.00.

Wystawa została podzielona na dwie części. Pierwsza z nich to ilustrowana opowieść o superbohaterce – Alinie Margolis-Edelman. Autorką ilustracji jest Aleksandra Cieślak. Druga część to wyjątkowy plac zabaw, na którym będzie można zbadać moc empatii. Projekt przestrzeni wykonała pracownia Teren Studio. Wystawa jest zaproszeniem do przyglądania się sobie i swoim emocjom oraz do zadawania pytań o postawy empatyczne: wobec tych, o których myślimy „inni”, wobec zwierząt i natury. Stanowi także inspirację do zabawy i refleksji na temat empatii w domu, na placu zabaw, ulicy, w lesie, w mieście i na wsi.  

Warsztaty rodzinne

Podczas weekendu otwarcia wystawy odbędą się warsztaty rodzinne. 15 października o godz. 12.00 wraz z Katarzyną Witt podczas warsztatów plastycznych „Festiwal potrzeb” uczestnicy (dzieci 6+ wraz z opiekunami) zastanowią się nad tym, co to znaczy projektować przestrzeń miejską i co projektowanie ma wspólnego z potrzebami. 16 października o godz. 12.00 z prowadzącą Anią Jurek dzieci w wieku 8-13 lat wraz z opiekunami wybiorą się na spacer „Bohaterowie potrzebni od zaraz”, podczas którego poszukają sposobu, jak odkryć supermoc w sobie.

Wstęp na wernisaż i warsztaty jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy.

Program warsztatów i spotkań rodzinnych wokół wystawy „Elementarz empatii” będzie odbywać się cyklicznie do końca 2022 roku. Szczegółowe informacje o harmonogramie działań i zapisach znajdują się na stronie internetowej Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi.

ZOBACZ TAKŻE