EY rozszerza swoją działalność w Łodzi. Firma stworzy 150 miejsc pracy

Nowi pracownicy będą współtworzyć EY Center of Excellence, który wspiera biznesowe inicjatywy realizowane dla klientów firmy. W szczególności poszukiwane będą osoby z doświadczeniem w obszarze technologii, doradztwa biznesowego i zarządzania projektami. Pierwsze zatrudnione osoby rozpoczną pracę w lipcu.

fot. ŁÓDŹ.PL
W ramach inicjatywy – Talents Without Borders – w Łodzi powstanie 150 nowych miejsc pracy.
2 zdjęcia
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Pandemia, której konsekwencją było częste przechodzenie na tryb pracy zdalnej, spowodowała, że łodzianie coraz rzadziej muszą  dojeżdżać do pracy w Warszawie. Ten trend został dostrzeżony przez inwestorów, którzy chętniej decydują się, by tworzyć w Łodzi centra eksperckie, a co za tym idzie, nowe miejsca pracy.

- Projekt Talents Without Borders jest odpowiedzią na wyzwania rynku pracy, z jednej strony zmniejszającej się dostępności polskich kandydatów, z drugiej napływu osób spoza naszego kraju. Tworząc nowe, atrakcyjne miejsca pracy zachęcamy do rozpoczęcia lub kontynuowania swojej kariery zawodowej właśnie w Łodzi. Wierzymy, że łączenie talentów z wielu krajów przyniesie korzyści nie tylko dla naszej firmy oraz klientów, ale również lokalnej społeczności, której stajemy się coraz ważniejszą częścią – mówi Marek Grodziński, Partner EY, Lider Praktyki GBS Consulting w regionie CESA.

W ramach inicjatywy – Talents Without Borders – w Łodzi powstanie 150 nowych miejsc pracy. Nazwa projektu niesie za sobą bardzo konkretne przesłanie. Oferty pracy skierowane są do osób pragnących rozwijać się w międzynarodowym środowisku, a podstawowym warunkiem jest znajomość języka angielskiego.

Przedstawiciele firmy zakładają, że dla wielu osób Łódź stanie się miejscem, gdzie będą stawiać pierwsze zawodowe kroki. W związku z tym przygotowano szereg benefitów, który poza prywatną opieką zdrowotną, obejmuje dodatek relokacyjny w wysokości miesięcznej pensji, wsparcie psychologiczne i w nauce języka polskiego.

EY Center of Excellence, w ramach którego działa TWB to zespół wsparcia, mający za zadanie wdrażać najnowsze technologie i wspierać innowacyjność klientów wewnętrznych, jak i zewnętrznych, przy wykorzystaniu globalnych narzędzi z obszaru analizy danych, automatyzacji i wizualizacji. W szczególności poszukiwani będą pracownicy posiadający doświadczenie w obszarach technologii, doradztwa biznesowego i zarządzania projektami. Obszary działań będą obejmować m.in. Przeciwdziałanie Praniu Pieniędzy (AML), Cyberbezpieczeństwo, SAP oraz Technology Solution Development.

Pierwsze zatrudnione osoby rozpoczną pracę w Talents Without Borders w lipcu, w liczących ponad 3000 m² biurach firmy mieszczących się przy al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 85.

ZOBACZ TAKŻE