Konferencja branżowa dot. platformy e-commerce Sylius odbędzie się w Łodzi

27 października 2022 roku w ŁSSE odbędzie się konferencja branżowa poświęcona platformie e-commerce Sylius. Technologia wytwarzana jest głównie w Łodzi, gdzie siedzibę ma firma o tej samej nazwie, zatrudniająca obecnie 25 osób.

fot. ŁÓDŹ.PL
27 października 2022 roku w ŁSSE odbędzie się konferencja branżowa poświęcona platformie e-commerce Sylius

Oprogramowanie cieszy się dużą popularnością przede wszystkim we Francji, gdzie w zeszłym roku w Lyonie otwarte zostało drugie biuro Syliusa. Wydarzenie to przypadło na 30. rocznicę zawarcia partnerstwa pomiędzy Łodzią a Lyonem, i wpisało się w nowy wymiar współpracy pomiędzy metropoliami na poziomie nowoczesnych technologii.

Sylius jako produkt to silnik do sprzedaży online dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Jako "framework" daje programistom gotowy zestaw narzędzi do tworzenia zaawansowanych stron internetowych oraz aplikacji mobilnych.

Kod źródłowy Syliusa jest otwarty (tzw. open source) i udostępniony za darmo na najpopularniejszej na świecie platformie kontroli wersji GitHub. Przez ponad 10 lat swojej obecności w sieci, Sylius zyskał uznanie w oczach prawie 7 tysięcy użytkowników oraz ponad 5 tysięcy forumowiczów na popularnym wśród inżynierów IT komunikatorze Slack, tworzących społeczność wokół tej technologii.

Wśród partnerów Syliusa znajdują się najwięksi dostawcy płatności na świecie tacy jak PayPal, czy Adyen. Technologii używają popularne marki m.in. Raiffeisen, Dr Oetker, Grupa Carrefour, czy PSG. W 2021 roku Sylius wszedł również we współpracę z lokalnym gigantem dystrybucji komponentów elektronicznych - TME, który przy pomocy platformy zaczyna sprzedaż na rynek chiński.

Organizatorzy konferencji spodziewają się około 200 uczestników z różnych państw Europy. Na scenie, oprócz twórców Syliusa, zobaczymy także szeroko uznanych specjalistów języka programowania PHP i frameworka Symfony, na których oparta jest architektura rozwiązania. Nie zabraknie również liderów technologicznych z przedsiębiorstw ww. użytkowników platformy.

Więcej informacji na: sylius.com/syliuscon/ oraz sylius.com/blog/announcing-syliuscon-2022-an-interview-with-the-conference-director/ 

ZOBACZ TAKŻE