GlobalLogic z grupy Hitachi inwestuje w Łodzi. Praca dla 100 specjalistów

Kolejny wielki gracz z branży IT decyduje się inwestować w Łodzi. Tym razem jest to GlobalLogic, firma działająca w grupie Hitachi, prosto z Doliny Krzemowej. Kogo zatrudni?

fot. ŁÓDŹ.PL
GlobalLogic - spółka z grupy Hitachi inwestuje w Łodzi

GlobalLogic z siedzibą w Dolinie Krzemowej jest liderem w branży usług inżynierii cyfrowej. Firma pomaga markom na całym świecie w projektowaniu i tworzeniu innowacyjnych produktów i platform cyfrowych. Jej klientami są firmy z branży motoryzacji, komunikacji, usług finansowych, opieki zdrowotnej, produkcji, mediów i rozrywki, półprzewodników i technologii. Od 2021 roku GlobalLogic jest spółką należącą do grupy Hitachi.

- Łódź przyciąga kolejnych graczy z branży IT. Dziś mamy przyjemność powitać amerykańskiego giganta z Doliny Krzemowej - firmę GobalLogic. Cieszą mnie zapowiedzi rekrutacji na wyspecjalizowanych pozycjach. Wzrost zatrudnienia w branży, nowe miejsca pracy to szansa na rozwój zawodowy obecnej kadry, a także perspektywa na pozyskanie nowych talentów do Łodzi – powiedział Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent miasta Łodzi.

Praca w GlobalLogic

GlobalLogic w ciągu najbliższych 6 miesięcy planuje zatrudnić w Łodzi 50 osób. W następnych 12 miesiącach - dojść do poziomu 100 i dalej dynamicznie się rozwijać. Pierwsi pracownicy dołączą do firmy na początku listopada. Kogo zatrudni GlobalLogic? Szczególnie poszukiwani są pracownicy znający embedded automotive, ze szczególnym uwzględnieniem AUTOSARa, automotive safety i cybersecurity. W planach jest też utworzenie zespołu Java.

ZOBACZ TAKŻE