Farina Bistro, czyli nowa restauracja ze śniadaniami, pizzą, prosecco i nie tylko! [ZDJĘCIA]

Śniadania dostępne cały dzień, pizze w trzech wydaniach, kawa pod cukrową chmurką i morze prosecco – to wszystko znajdziemy w nowej restauracji Farina Bistro, która została otwarta przy ul. Przybyszewskiego 92A.

Farina Bistro
Farina Bistro mieści się w budynku na rogu ul. Przybyszewskiego i al. Śmigłego-Rydza, fot. Farina Bistro
12 zdjęć
Farina Bistro
Farina Bistro
Farina Bistro
Farina Bistro
Farina Bistro
ZOBACZ
ZDJĘCIA (12)

Farina Bistro mieści się w budynku na rogu ul. Przybyszewskiego i al. Śmigłego-Rydza. Czy łatwo tu trafić? Zdecydowanie tak! Już z daleka ściągną nas błyszczące neony wyglądające znad okien restauracji. To mały i przytulny lokal właścicieli Fariny Bianco (al. Piłsudskiego 14), którzy stworzyli nowy projekt z włosko-francuskim sznytem.

Wnętrza jak z Instagrama

Sala będzie dobrym tłem do robienia zdjęć dla wszystkich foodies (z ang. pasjonaci jedzenia). Ściany pokrywa różowa farba, a neony rozświetlają je na różowo i pomarańczowo. W oknach zawisły cukierkowe dekoracje – lody w rożkach, muffiny czy makaroniki. Wnętrze dopełniają lustra i złote akcesoria.

Śniadania przez cały dzień
Każdego dnia od godz. 9:00 możemy wpaść tutaj na śniadanie. W karcie znajdziemy sześć propozycji, wśród nich każdy znajdzie coś dla siebie. Zestaw śniadaniowy dla dwóch osób, wegańska tofucznica, słodkie naleśniki, klasyczne śniadanie angielskie, a nawet burger z jajecznicą czy croque madame na bazie lekko słodkiej chałki. A ceny? Od 19,90 do 25 zł, zestaw dla dwojga kosztuje 32,90 zł.

Pizza razy trzy!

Warto zacząć od włoskiej przystawki, a mianowicie kuleczek z ciasta na pizzę w towarzystwie bazyliowego pesto. W menu oczywiście pojawia się pizza, na którą ciasto dojrzewa przez 36 godzin. Dzięki temu na nasz talerz wjedzie placek z puszystymi brzegami, ale i chrupiącym spodem (nie znajdziemy tu pizzy w stylu neapolitańskim). W karcie czeka 13 propozycji – od wege po mięsne opcje. Na łodzian, którzy nie boją się nadmiaru kalorii, czeka pizza frita, czyli ciasto smażone w głębokim tłuszczu z dodatkami.

Kawa pod chmurką na deser

Tak podanej kawy nie znajdziemy nigdzie indziej w Łodzi. Każda filiżanka jest przyozdobiona swoją własną chmurką z waty cukrowej. A co do kawy? W szklanej witrynie czeka bogaty wybór ciast, tortów i tart.

Farina Bistro otwarta jest przez 7 dni w tygodniu. Od poniedziałku do soboty w godz. 8:00–22:00, a w niedziele w godz. 8:00–21:00. Śniadania zjemy tutaj od 8:00 przez cały dzień, pozostałe dania z karty możemy zamawiać od godz. 12:00.

ZOBACZ TAKŻE