Harry Potter przy Piotrkowskiej. Odwiedź kawiarnię inspirowaną kultową serią! [ZDJĘCIA]

To prawdziwa gratka dla fanów Harry'ego Pottera – na mapie Łodzi pojawia się kawiarnia inspirowana tą magiczną postacią. Aby dostać się do Espresso Patronum (ul. Piotrkowska 120), trzeba pokonać długie podwórko, minąć Stare Kino i przejść pod instalacją złożoną z różnokolorowych parasolek.

Espresso Patronum - fot. ŁÓDŹ.PL
To prawdziwa gratka dla fanów Harry'ego Pottera – na mapie Łodzi pojawia się kawiarnia inspirowana tą magiczną postacią , fot. ŁÓDŹ.PL
14 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (14)

Do picia kawa i kremowe piwo

Wystrój lokalu nawiązuje do motywów pojawiających się w powieściach J.K. Rowling. Poszczególne ozdoby wykonano ręcznie. Na ścianach widać m.in. Hogwart oraz malowidło przypominające drzewo genealogiczne rodziny Blacków. Znajdują się na nim twarze osób, które pomagały w tworzeniu kawiarni. Oprócz tego goście zobaczą dementora, sowę Hedwigę oraz zwierciadło Ain Eingarp. 

Mimo że w Polsce istnieją już podobne lokale, np. Dziórawy Kocioł w Krakowie (błąd ortograficzny w nazwie jest zamierzony), kawiarnia Espresso Patronum jest zupełnie inna. Nie ma klimatu zamkowego, a w jej menu pojawią się słodkości, np. monoporcje różnych ciast i ciastek, muffiny, a także wytrawne gofry. Do picia można zamówić m.in. kawę, herbatę, kremowe piwo, koktajle niskoalkoholowe i bezalkoholowe, wino oraz aperitif. W Espresso Patronum łodzianie kupią również gadżety, np. koszulki, plakaty, piny czy różdżki.

Kawiarnia dla wszystkich

Miłośnicy świata czarodziejów należą do różnych grup wiekowych. Lokal powstaje dla tych, którzy wychowali się na filmach i książkach o Harrym, ale nikt nie będzie tu wykluczany. W kawiarni znajduje się odrębna sala, którą można wynająć na imprezy. W przyszłości w Espresso Patronum będą zorganizowane różnorakie warsztaty, np. z tworzenia różdżek. 

Datę otwarcia kawiarni poznamy już w najbliższym czasie. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, łodzianie przyjdą tu jeszcze we wrześniu. W połowie października odbywa się Festiwal Kamera Akcja. Wydarzenie to będzie miało swoje after party właśnie w Espresso Patronum.

ZOBACZ TAKŻE