Co robić w weekend w Łodzi? Light Move Festival, Festiwal Komiksu i Gier oraz wiele innych [PRZEWODNIK]

Light Move Festival, Festiwal Komiksu i Gier, piknik na pożegnanie lata, gra terenowa, Targi Aktywności, premiera w Teatrze Muzycznym i wiele innych. Sprawdź, co robić w weekend 23-25 września w Łodzi. Czytaj nasz przewodnik po najciekawszych wydarzeniach w mieście.

Co robić w weekend w Łodzi? Light Move Festival, Festiwal Komiksu i Gier oraz wiele innych [PRZEWODNIK] - ŁÓDŹ.PL
Co robić w weekend w Łodzi? Light Move Festival, Festiwal Komiksu i Gier oraz wiele innych , ŁÓDŹ.PL
8 zdjęć
ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. mat. pras.
fot. mat. pras.
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

Light Move Festival

Tegoroczna edycja Light Move Festival zapowiada się naprawdę niesamowicie - program imprezy jest tak bogaty, że od nadmiaru wrażeń może rozboleć głowa. Ale spokojnie! Przejrzeliśmy go dokładnie za Was i wybraliśmy osiem największych atrakcji Light Move Festival 2022.

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier

33. edycję Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier zaplanowano na 24 i 25 września. Na gości jak zwykle w Atlas Arenie czekać będą spotkania z najsłynniejszymi polskimi i zagranicznymi twórcami, zakupy na największych targach komiksowych w Polsce, udział w warsztatach twórczych i zwiedzanie wystaw, pojawi się jednak też kilka nowości.

10. gala Polsat Boxing Promotions na dworcu Fabrycznym

24 września podczas jubileuszowej, 10. gali Polsat Boxing Promotions zobaczymy w Łodzi na ringu dziewięć pojedynków, w tym hitowe starcie o pas WBA InterContinental oraz o miano pretendenta do pojedynku o mistrzostwo świata federacji IBO.

Bohaterami walki wieczoru są Kubańczyk Osleys Iglesias oraz reprezentant Uzbekistanu Azizbek Abdugofurov. Pierwszy z nich swoje sportowe i życiowe plany związał z Polską i to właśnie w naszym kraju w ekspresowym tempie rozwija pięściarską karierę. Abdugofurov  to obecnie światowy numer 13 w kategorii super średniej, podczas gdy Iglesias jest dwudziesty czwarty w rankingu. 

Pozostałe pojedynki także gwarantują wielkie emocje. Między liny wraca Aleksander Bereżewski, czyli aktualny numer 5 polskiej wagi półśredniej. W Łodzi w piąte zawodowe zwycięstwo celuje Miłosz Grabowski. Jego rywal to doskonale znany kibicom Damian Mielewczyk.

Max Suske, utalentowany Niemiec stajnie naprzeciw Ukraińca Petro Frolova. Na dobre pojedynki liczą także Niko Zdunowski oraz Gracjan Królikowski. Bilety na galę w podziemiach dworca Fabrycznego można kupić na biletyna.pl.

Rusz się na Targi Aktywności

Gdzie nauczyć się pływać? Czy na bieganie nigdy nie jest za późno? Jak zdrowo się odżywiać? Na wszystkie te pytania odpowiedzi znajdą się podczas Łódzkich Targów Aktywności.

W niedzielę (25 września) w godz. 12:00-17:00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Skorupki 21 odbędą się Łódzkie Targi Aktywności, podczas których zaprezentują się łódz:kie kluby i stowarzyszenia sportowe.

Podczas imprezy każdy znajdzie coś dla siebie. Oferta ma być skierowana do osób w każdym wieku na najróżniejszych poziomach profesjonalizmu – od początkujących po chcących uprawiać sport wyczynowo. Targi będą też okazją do rozmów, dyskusji i porad specjalistów. Nie zabraknie warsztatów i pokazów różnych dyscyplin. Wezmą w nich udział byli i aktywni łódzcy sportowcy. Wstęp jest bezpłatny.

Teatr Muzyczny: wracają „Nędznicy”

W najbliższy weekend musicalowa adaptacja arcydzieła Wiktora Hugo “Nędznicy” wraca do repertuaru Teatru Muzycznego (ul. Północna 47/51).

Wzruszająca historia o marzeniach, które legły w gruzach, drodze do odkupienia i walce dobra ze złem oraz inscenizacyjny rozmach i przebojowe songi w mistrzowskich interpretacjach – musical „Nędznicy” już 5 lat temu zachwycił łódzką publiczność. 

Ten kultowy muzyczny spektakl autorstwa Claude’a-Michela Schönberga i Alaina Boublila w reżyserii Zbigniewa Maciasa będzie można obejrzeć w najbliższym czasie w Teatrze Muzycznym – w piątek i sobotę (21 i 24 września, godz. 18:30), w niedzielę (25 września, godz. 17:00) oraz w kolejny piątek (30 września, godz. 18:30). Bilety w cenie 80 i 100 zł.

Pożegnanie lata na Abramce

Zajęcia sportowe z elementami krav magi, wystawa zdjęć z warsztatów letnich, stanowiska do odsłuchania głosów Abramki i poczęstunek domowym kompotem. Fabryka Sztuki zaprasza na piknikowe, pełne zabaw pożegnanie lata na ul. Abramowskiego. 

Wydarzenie, na którym pojawią się aktorzy i edukatorzy Teatru CHOREA, rozpocznie się w sobotę (24 września) o godz. 14:00 (piknik potrwa do godz. 17:00). W razie niepogody impreza zostanie przeniesiona do budynku Fabryki Sztuki przy sąsiadującej ul. Tymienieckiego 3. Wstęp wolny.

Rusinek o Szymborskiej – spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem, wieloletnim sekretarzem Wisławy Szymborskiej, odbędzie się w piątek (23 września) w Ośrodku Karolew, filii Miejskiej Strefy Kultury (ul. Bratysławska 6A). 

Rusinek opowie o tym, jaka Szymborska była prywatnie, oraz przytoczy liczne anegdoty związane z poetką. Będzie też okazja do pytań o wpływ noblistki na twórczość Michała Rusinka, a także do zdobycia autografu na jego najnowszej książce „Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej” – będzie można ją kupić na miejscu. Początek o godz. 18:00. Wstęp jest bezpłatny, ale organizatorzy proszą o zgłoszenie chęci udziału pod nr. tel. 42 687 02 07 wewn. 21 lub 501 939 033.

„Malarstwo Polskich Artystek” – siedem etapów życia kobiety

W piątek (23 września) o godz. 18:00 na wernisaż wystawy “Malarstwo polskich artystek” zaprasza Miejska Galerii Sztuki.

Najnowsza wystawa Miejskiej Galerii Sztuki prezentuje prace siedmiu malarek należących do grona najoryginalniejszych i najciekawszych współczesnych polskich twórczyń: Martyny Czech, Karoliny Jabłońskiej, Katarzyny Karpowicz, Agaty Kus, Doroty Kuźnik, Magdaleny Moskwy i Agaty Słowak. 

Artystki w swoich pracach odnoszą się do tematu miejsca kobiety we współczesnym świecie oraz różnych etapów kobiecego życia. Inspiracją do stworzenia wystawy był obraz niemieckiego renesansowego artysty – Hansa Baldunga Griena, ucznia Albrechta Dürera – wykonany w 1544 r. i odnoszący się bezpośrednio do motywu przemijania oraz siedmiu cykli kobiecego życia. Wystawę można oglądać do 13 listopada w Galerii Willa przy ul. Wólczańskiej 31.

Wystawa i monodram w Domu Literatury

Najbliższą niedzielę (25 września) Dom Literatury (ul. Roosevelta 17) zarezerwował dla Joanny Szczepkowskiej i jej twórczości artystycznej.

Łodzianie będą mogli poznać ją jako malarkę, pisarkę i komentatorkę współczesności, a także zobaczyć w monodramie. O godz. 15:00 rozpocznie się wernisaż malarstwa „Ludzie ulicy”. Następnie, o godz. 17:00, aktorka wystąpi w monodramie „Goła baba” (bilety 40 zł, informacje: tel. 42 636 68 38, e-mail: kontakt@dom-literatury.pl), a po nim, o godz. 19:15, rozpocznie się spotkanie z artystką. W trakcie wydarzenia będą dostępne książki Joanny Szczepkowskiej. Wstęp na wernisaż i spotkanie jest bezpłatny.

Jubileuszowy koncert Riverside w Wytwórni

Riverside, zespół wykonujący najbardziej popularny gatunek muzyczny w Polsce, czyli mieszankę rocka progresywnego i metalu, świętuje 20-lecie istnienia. Na ich jubileuszowej trasie „Riverside 20” znalazł się łódzki klub Wytwórnia. Koncert odbędzie się w piątek, 23 września, o godz. 20:00. Bilety kosztują 115, 125 i 139 zł.

Targi na Kocim Szlaku

Rękodzieło, stare płyty i książki, produkty eko, rzeczy vintage. Poszukiwacze skarbów i rzeczy oryginalnych będą mogli wybrać się na cykliczne targi na Księżym Młynie, które odbędą się w niedzielę (25 września). Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do godz. 17:00. Wstęp jest bezpłatny.

Piknik pełen niespodzianek w Porcie Łódź

Zabawa na świeżym powietrzu, gry zespołowe dla każdego, nagrody, pokazy, występy taneczne, poczęstunek oraz warsztaty w miasteczku rowerowym – to atrakcje, które szykuje na weekend Port Łódź (ul. Pabianicka 245).

W ostatnią sobotę września (24 września), w godzinach 11:00 – 17:00 w Sport Stacji zlokalizowanej za budynkiem Portu Łódź na gości czekać będą rozmaite atrakcje oraz kilkanaście bezpłatnych przestrzeni sportowo – rekreacyjnych, w tym boiska do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną, minigolfa, a także miasteczko rowerowe z pełną infrastrukturą

Podczas Pikniku będzie można też wziąć udział w wyjątkowej zespołowej grze terenowej, w której nagrodą są vouchery na karty podarunkowe Portu Łódź.

ZOBACZ TAKŻE