Kamienica przy Wschodniej 45 na półmetku remontu. Elewacja zachwyca [ZDJĘCIA]

Można już podziwiać elewację kolejnej kamienicy odnowionej w programie rewitalizacji. Przez jej podwórko będzie można przejść z ul. Włókienniczej do ul. Piotrkowskiej.

fot. LODZ.PL
Można już podziwiać elewacją kamienicy pry Wschodniej 45
7 zdjęć
fot. LODZ.PL
fot. LODZ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

Miejski program rewitalizacji obejmuje kilka kamienic przy ul. Wschodniej. Z tej pod numerem 45 właśnie zostały zdjęte rusztowania. Odsłonięcie odnowionej fasady budynku to sygnał, że generalny remont kamienicy osiągnął półmetek. 

– Aktualnie przy ul. Wschodniej 45 realizowane są prace w nowych klatkach żelbetowych i są to ostatnie prace konstrukcyjne na inwestycji. W oficynach montowane są panele, drzwi wewnętrzne oraz drzwi zewnętrzne – mówi Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Rewitalizacja Wschodniej 45 – będzie perełką?

Na budynku frontowym trwają jeszcze prace przy elewacji od strony podwórza. Zakończyły się natomiast prace w węźle, który został zgłoszony do odbioru gestorowi sieci, Veolii. Wszystkie mieszkania będą wyposażone w centralne ogrzewanie. W piwnicach na oficynach wykonywane są prace tynkarskie. 

Zmiany nie ominą podwórza. Podobnie jak w przypadku innych inwestycji, zostanie na nim urządzona przestrzeń na sąsiedzkie spotkania. W połowie przyszłego roku przy ul. Wschodniej 45 zostanie oddanych do użytku 48 mieszkań komunalnych, mieszkanie chronione dla osób opuszczających pieczę zastępczą, 12 lokali usługowych oraz cztery pracownie twórcze.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 7,5 ha ograniczony ulicami Wschodnią, Rewolucji 1905r., Kilińskiego, Jaracza wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE