Karta Łodzianina. Przedłuż jej ważność na dwa lata! Bez dokumentów i PIT-u

Wszyscy posiadacze Karty mogą wydłużyć ważność jej działania aż o 24 miesiące, bez ponownego okazywania dokumentów. Wystarczy zrobić to przed 31 maja 2023 i opłacić Pakiet Mieszkańca.

Karta Łodzianina. Przedłuż jej ważność na dwa lata! Bez dokumentów i PIT-u
5 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

– W tym roku, idąc na rękę mieszkańcom, postanowiliśmy ułatwić proces przedłużania Karty Łodzianina – mówi Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent Miasta Łodzi – liczba użytkowników Karty Łodzianina stale rośnie i odpowiadając na ich uwagi i potrzeby, zdecydowaliśmy się na zmiany.

Co się zmieniło? Po pierwsze, posiadacze aktywnych Kart Łoadzianina nie muszą ponownie okazywać PIT-u lub innych dokumentów weryfikacyjnych. Wystarczy dodać i opłacić Pakiet Mieszkańca 2023. Po drugie, można zdecydować, czy chcemy przedłużyć Kartę na rok, czy na dwa lata.

– Pakiet Mieszkańca 2022 jest aktywny do końca maja br. Do tego czasu użytkownicy mogą przedłużać jego ważność zgodnie ze swoimi preferencjami na rok lub dwa lata bez okazywania dokumentów weryfikacyjnych. – tłumaczy Tomasz Koralewski, prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej, operatora projektu – Osoby, które nie zdążą przed tym terminem lub wyrabiające kartę po raz pierwszy będą musiały złożyć wniosek i okazać dokument weryfikacyjny. Wyrobienie karty na rok kosztuje, tak jak poprzednio, 1 zł od osoby, na dwa lata – 2 zł od osoby.

Pakiet Mieszkańca 2023 dostępny jest od 1 lutego. Od tego dnia osoby chcące wyrobić Kartę Łodzianina po raz pierwszy muszą przedstawić PIT za 2022 rok.

Co daje Karta Łodzianina?

Karta Łodzianina upoważnia do zniżek w ponad 240 miejscach w Łodzi. Od Orientarium Zoo Łódź przez Aquapark Fala po najlepsze restauracje w Łodzi, sklepy, salony urody i wiele innych. Lista ofert rabatowych stale się powiększa.

Ponadto, wszyscy posiadacze aplikacji Karty Łodzianina mogą skorzystać z nowych funkcji i wygodnie kupić tańszą Migawkę, bilety parkingowe oraz jednorazowe bilety MPK Łódź bezpośrednio w smartfonie.

W minionym roku na podium ofert zniżkowych wśród posiadaczy Karty Łodzianina cieszyły się rabaty na wejściówki do Orientarium Zoo Łódź i Aquaparku Fala oraz zniżki na bilety miesięczne komunikacji miejskiej.

Więcej informacji dostępnych jest na www.kartalodzianina.pl

ZOBACZ TAKŻE