Kulturalny październik seniora. Teatr, taniec, warsztaty literackie i nie tylko!

Październik jest idealnym miesiącem, by zadbać o rozwój kulturalny. Wakacyjne wyjazdy już zwykle za nami, a do porządków na dzień Wszystkich Świętych jeszcze chwila. I tak dla seniorów, którzy cenią literaturę, teatr czy taniec, łódzkie instytucje kultury mają szereg propozycji.

fot. andrewa54/envato.com
Październik jest idealnym miesiącem, by zadbać o rozwój kulturalny

Przez taniec do zdrowia

Dom Kultury „Ariadna” zaprasza 15 października w godz. 17:00–21:00 na potańcówkę. Spotkanie towarzyskie odbędzie się przy ul. Niciarnianej 1/3. Zapisy pod numerem telefonu 510 313 310.

Teatr dla... „starych” żon i mężów

„Czas na miłość” to komedia małżeńska, na którą 15 października o godz. 18:00 zaprasza Miejska Strefa Kultury – Centrum Edukacji Kulturowej przy ul. Żubardzkiej 3. Fabuła? Po 25 latach małżeństwa, gdy dzieci opuściły rodzinne gniazdo, Anna pragnie na nowo ułożyć relacje z mężem. Paweł jednak nie rozumie jej starań – podoba mu się to w czym „tkwi”. Zastanawia się, czego chce od niego żona, skoro przed laty już go uwiodła – na dowód ma obrączkę. Czy uda im się na nowo wykrzesać iskrę namiętności? Zmiany nie są łatwe, ponieważ jest w tym związku jest jeszcze ktoś obecny... Ktoś bardzo ważny dla Pawła. Prawnicze przyzwyczajenia małżonka do porządku i podporządkowania życia zasadom też nie pomagają. Czy poukładany prawnik znajdzie porozumienie z nową-starą żoną? Autorzy spektaklu obiecują doskonałą zabawę. Bilet na spektakl kosztuje 30 zł.

Z kolei Dom Kultury „Ariadna” z ul. Niciarnianej zaprasza na międzypokoleniowe warsztaty teatralne, np. dla dziadków z wnuczkami. Jaki mają cel organizatorzy? Zbliżyć do siebie członków rodziny, zachęcić do stworzenia własnego teatrzyku oraz wspólnego snucia opowieści. Spotkanie skłaniają do zadawania pytań, pielęgnują i wzmacniają więzi rodzinne. Tak kreatywnie spędzony czas ma zachęcić uczestników do samodzielnych improwizacji również w domu. Warsztaty zaplanowane są na 16 października w godz. 16:00–18:00, a zapisać się na nie można pod numerem telefonu 510 313 310.

Muzeum dla łodzian 60+

Centralne Muzeum Włókiennictwa zakłada Klub Łódzkich Tożsamości i zaprasza 20 października o godz. 11:00 na spotkanie inauguracyjne do swojej siedziby przy ul. Piotrkowskiej 282.

Klub będzie zrzeszać osoby w wieku 60+, które zainteresowane są historią i tożsamością Łodzi oraz same są blisko związane z miastem. Podczas spotkań poruszane będą tematy ważne dla historycznej i współczesnej Łodzi. Uczestnicy będą odwiedzać wystawy w CMWŁ, ruszą też na spacery poza muzeum, będą oglądać filmy i zdjęcia, rozmawiać z zaproszonymi gośćmi – ekspertami w poruszanym temacie, będą dzielić się swoimi wspomnieniami i refleksjami, tworzyć prace. Spotkania będą się odbywać dwa razy w miesiącu, w willi letniskowej. Zapisy: 500 527 855.

ZOBACZ TAKŻE