Legionów 44. Rewitalizowana kamienica pięknieje w oczach [ZDJĘCIA]

W każdym z czterech budynków posesji przy ul. Legionów 44 trwają prace remontowe. Największym frontem robót może się niewątpliwie pochwalić budynek główny.

Kamienica przy ul. Legionów 44
W każdym z czterech budynków posesji przy ul. Legionów 44 trwają prace remontowe, fot. ŁÓDŹ.PL
12 zdjęć
Kamienica przy ul. Legionów 44
Kamienica przy ul. Legionów 44
Kamienica przy ul. Legionów 44
Kamienica przy ul. Legionów 44
Kamienica przy ul. Legionów 44
ZOBACZ
ZDJĘCIA (12)

Kompleksowy remont

Poczynając od murowania i przygotowywania pod tynkowanie ścian w lokalach społecznych i użytkowych przez montaż nadproży i kominów na przygotowywaniu konstrukcji dachu kończąc. W pozostałych budynkach wykonywane są posadzki i stolarka okienna oraz prace tynkowe na elewacji (w tym ocieplania ścian). Ponadto trwa izolowanie termiczne podłóg. W najbliższym czasie będzie instalowana sieć telewizji abonenckiej, oddymiania i domofonowej, a po zakończeniu tych prac ekipy rozpoczną montaż sufitów podwieszanych oraz tynkowanie klatki schodowej. Rozpocznie się również montowanie posadzek betonowych i stolarki okiennej. W budynkach zakładana będzie instalacja wodno-kanalizacyjna oraz okablowanie elektryczne i elektrotechniczne.

Co powstanie?

W wyremontowanej kamienicy pod numerem 44 znajdą się 22 mieszkania komunalne, w tym 2 przystosowane dla osób z niepełnosprawnością, 5 lokali handlowo-usługowych, dom dla małoletnich matek z dziećmi oraz świetlica środowiskowa.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 14 ha ograniczony ulicami Ogrodową. Gdańską, Legionów, Cmentarną wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 27 października 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE