Liga Mistrzyń CEV. Jak poradzą sobie zawodniczki ŁKS Commercecon i Grot Budowlanych?

Niebawem rozpoczną się rozgrywki Ligi Mistrzyń CEV. W tym roku o miano najlepszej europejskiej drużyny będą walczyć aż trzy zespoły z Polski. Dwa z nich to reprezentantki Łodzi: aktualne mistrzynie Polski, czyli ŁKS Commercecon Łódź, i brązowe medalistki, czyli Grot Budowlani Łódź. Co prawda, Budowlani trafili do mocniejszej grupy, z której trudniej będzie awansować, ale ich forma na początku sezonu jest o wiele lepsza niż forma ŁKS, który ma przed sobą teoretycznie łatwiejsze zadanie.

Siatkarki
Za niecałe dwa tygodnie rozpoczną się rozgrywki Ligi Mistrzyń CEV

Zawodniczki Budowlanych już w pierwszym meczu staną przed bardzo trudnym zadaniem. 7 listopada zmierzą się u siebie z wicemistrzyniami Niemiec, czyli siatkarkami SC Potsdam. O zwycięstwo z pewnością nie będzie łatwo, choć patrząc formę brązowych medalistek mistrzostw Polski, można mieć nadzieję na wspaniałe widowisko. Przypomnijmy, że łodzianki jak na razie wygrały wszystkie mecze w lidze, tracąc przy tym tylko jednego seta. Spotkanie z Niemkami będzie jednak tylko pierwszym krokiem na długiej drodze do awansu. W grupie C, w której będą grały Budowlane, znalazł się m.in. Fenerbahce Opet Stambuł. To najpoważniejszy rywal. W tym roku Turczynki sięgnęły po mistrzostwo swojego kraju.

ŁKS Commercecon Łódź czeka na rywala

Teoretycznie przed łatwiejszym zadaniem stoi ŁKS Commercecon Łódź, który trafiły do nieco słabszej grupy E. Znalazły się w niej mistrzynie Francji z Volero Le Cannet i Ukrainki z SC Prometey Dnipro. Nie są to najbardziej wymagające rywalki, ale pamiętajmy, że początek sezonu nie był łaskawy dla Łódzkich Wiewiór. Zaliczyły już dwie wysokie przegrane (z Budowlanymi i BKS Bielsko-Biała) i ciągle szukają swojej optymalnej formy, dlatego przeciwniczek mistrzyń Polski w europejskich pucharach nie należy lekceważyć. Na czwartego rywala łodzianki jeszcze czekają. Zostanie on niedługo wyłoniony w drodze kwalifikacji.

ZOBACZ TAKŻE