Łódź kupi kolejne elektryki. Wiemy, kto chce je dostarczyć

W piątek (9 września) Zarząd Inwestycji Miejskich otworzył oferty w przetargu na zakup zakup ośmiu autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą do ich ładowania.

Łódź kupi kolejne autobusy elektryczne - fot. LODZ.PL
Łódź kupi kolejne autobusy elektryczne , fot. LODZ.PL

Trzy firmy w przetargu

Do przetargu stanęły trzy firmy, czyli Evobus Polska, który jest przedstawicielem Mercedesa, Solaris Bus&Coach i Volvo Bus.

Wszystkie oferty mieszczą się w zaplanowanym budżecie. O wyborze tej najkorzystniejszej zdecydują w największym stopniu cena (60%), parametry techniczno-użytkowe (30)%, a także parametry ekologiczne (10%). 

Jakie autobusy zostaną kupione?

Miasto planuje planuje zakup ośmiu nowych autobusów w pełni niskopodłogowych, których długość będzie mieściła się w przedziale 17,8-18,75 metra. Każdy z nich ma pomieścić co najmniej 110 pasażerów, z czego 35 na miejscach siedzących. Pojazdy mają być też zdolne do przewożenia osób z niepełnosprawnościami, jak również rowerów.

Kierowcy dostaną do użytku kabinę typu zamkniętego. W elektrobusach znajdzie się również system informacji pasażerskiej, kasowniki, a także elektroniczny system biletowy umożliwiający płatność za przejazd za pomocą karty płatniczej. Na wyposażeniu nowych autobusów znajdzie się także monitoring.

Zamówienie ma zostać zrealizowane w ciągu roku od dnia podpisania umowy.

Szczegóły W TYM MIEJSCU

ZOBACZ TAKŻE