Rozpoczynają się remonty kolejnych ulic. Co w planach inwestycji?

W poniedziałek (12 września) rozpoczynają się remonty ulic w trzech dzielnicach. To nie koniec tegorocznych inwestycji, ważnych projektów spodziewać może się także Widzew. 12 września Zarząd Dróg i Transportu rozpocznie remonty ulic: Kosynierów Gdyńskich, Popiełuszki, Brukowej i św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

fot. ŁÓDŹ.PL
W poniedziałek (12 września) rozpoczynają się remonty ulic w trzech dzielnicach
8 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

Kosynierów Gdyńskich z nową nawierzchnią

Ul. Kosynierów Gdyńskich jest bardzo ważna dla mieszkańców Chojen. Umożliwia dojazd do szpitala Bonifratrów, a także stanowi uczęszczaną drogę z Rudy na Chojny oraz w kierunku Dąbrowy. W 2021 r. wykonano odcinkowe wymiany nawierzchni najbardziej zużytych fragmentów. Teraz cała, prawie dwukilometrowa ulica, będzie miała nową nawierzchnię.

Prace będą prowadzone pod ruchem, który od strony ul. Pryncypalnej i od strony ul. Rzgowskiej odbywać się będzie tylko w kierunku ul. Trybunalskiej. 

Zmienioną trasą kursować będą autobusy linii 63 i 75, a linia N3 wszystkie kursy realizować będzie jako N3A.

Pamiętajmy, że w sąsiedztwie prowadzone są również prace na ul. Strażackiej i ul. Osobliwej.

Brukowa i św. Teresy do remontu

Na Bałutach drogowców zobaczymy na ul. Brukowej i św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Prace prowadzone będą połówkowo, a ruch odbywać się będzie w jednym kierunku. Przejazd możliwy będzie od al. Włókniarzy do ul. Pojezierskiej.

Ulice będą miały nowy asfalt na odcinkach od ul. św. Teresy do ul. Zbąszyńskiej oraz od al. Włókniarzy do ul. Brukowej.

Zmienioną trasą pojadą autobusy linii 81 i 89. Zmiana dotyczy tylko trasy w kierunku Sikawy i Radogoszcza. Prace potrwają do końca 2022 r.

Popiełuszki z nowym asfaltem

Na Retkini startuje kolejny etap remontu dwóch ważnych ulic. Do odnawianej ul. Maratońskiej dołączy ul. Popiełuszki na całej swojej długości. Drogowcy najpierw zerwą starą, zniszczoną nawierzchnię, a potem położą tam nowy asfalt.

Widzew kolejny

Na poniedziałek (19 września) zaplanowany jest start remontu ul. Hetmańskiej. Ekipa budowlana wymieni tam półtorakilometrowy odcinek jezdni od skrzyżowania z ul. Rokicińską do ul. Zakładowej.

ZOBACZ TAKŻE