Nowa taryfa MPK Łódź. Zapłać mniej za migawkę z Kartą Łodzianina

Na początku października mają zmienić się w Łodzi ceny biletów komunikacji zbiorowej. Za migawki, czyli bilety miesięczne, kwartalne i roczne, taniej zapłacimy z Kartą Łodzianina.

fot. ŁÓDŹ.PL
Nowa taryfa MPK Łódź. Bilety okresowe tańsze z Kartą Łodzianina

W środę, 7 września, Rada Miejska będzie decydować o nowej taryfie MPK Łódź. Bilety na komunikację zbiorową mogą być średnio o 10 proc. droższe. Dodatkowe przychody MPK Łódź zamierza przeznaczyć na podwyżki wynagrodzeń dla pracowników przewoźnika. Motorniczowie, mechanicy i pracownicy administracyjni – po fiasku negocjacji płacowych – zapowiedzieli strajk na 5 września. Ten został odwołany, bo strony pod koniec zeszłego tygodnia doszły do porozumienia i ustaliły wysokość podwyżek.

Nowa taryfa MPK Łódź

Ile będą kosztowały bilety? Ceny wyniosą: 

Bilet 20-minutowy (ważny 40 minut) – 4,40 zł normalny, 2,20 zł ulgowy

Bilet 40-minutowy (ważny 60 minut) – 5,60 zł normalny, 2,80 zł ulgowy

Bilet jednodniowy – 18 zł normalny, 9 zł ulgowy

Bilet miesięczny imienny na wszystkie linie – 168 zł normalny, 84 zł ulgowy

Bilet 90-dniowy imienny na wszystkie linie – 414 zł normalny, 207 zł ulgowy

Bilet miesięczny na okaziciela na wszystkie linie – 252 zł normalny, 126 zł ulgowy

Bilet 90-dniowy na okaziciela na wszystkie linie – 620 zł normalny, 310 zł ulgowy.

Taniej z Kartą Łodzianina

Bilety miesięczne, kwartalne i roczne będą tańsze, jeśli posiadamy Kartę Łodzianina. Aby ją wyrobić, trzeba płacić podatki w Łodzi i złożyć wniosek o jej wydanie. Z kartą bilety będą tańsze średnio 17 proc. Dla biletu 30-dniowego imiennego na wszystkie linie opłata wyniesie 140 zł, a dla 90-dniowego 344 zł. 

Z Kartą Łodzianina można też kupić miesięczne bilety Seniora i Juniora. Na wszystkie linie na okaziciela kosztują odpowiednio 38 i 15 złotych.

Jeżeli Rada Miejska uchwali nową taryfę, nowe ceny biletów będą obowiązywały od 1 października. Bilety miesięczne, kwartalne i roczne zakupione wcześniej zachowują swoją ważność.

W Łodzi obowiązuje wydłużona o 20 minut ważność biletów jednorazowych. I tak bilet 20-minutowy jest ważny przez 40 minut wliczając w to przesiadki, a na bilecie 40-minutowym możemy podróżować przez godzinę.

ZOBACZ TAKŻE