Puszkina i Pomorska do remontu - w planach m.in. budowa ronda. Zmiany w MPK Łódź

W poniedziałek, 26 września, rozpoczną się remonty drogowe dwóch ważnych ulic Widzewa: Puszkina i Pomorskiej. Prace obejmą wymianę nawierzchni, a na skrzyżowaniu ul. Pomorskiej z ul. Edwarda – budowę nowego ronda.

Zbliża się remont Pomorskiej. Do tego skrzyżowania Krokusowej z Edwarda - fot. ŁÓDŹ.PL
Zbliża się remont Pomorskiej. Do tego skrzyżowania Krokusowej z Edwarda , fot. ŁÓDŹ.PL
8 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
mat. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

Etap 1 remontu ulicy Puszkina

Pierwszy etap prac na ul. Puszkina będzie odbywał się na dwóch pasach ruchu zachodniej części jezdni – od ul. Rokicińskiej do ul. Przybyszewskiego. Zostanie zamknięty wlot ul. Chmielowskiego oraz środek skrzyżowania z ul. Wujaka, co wymusi zmianę organizacji ruchu w związku z dojazdami na rynek „Batory” i do Galerii Widzewskiej. Z zachodu ruch zostanie umożliwiony przez ul. Bartoka i Haska. W ramach remontu ul. Puszkina zostanie wymieniona również nawierzchnia ronda Inwalidów.

Etap 2 remontu ulicy Puszkina

Obejmie remont wewnętrznego pasa ruchu ul. Puszkina. Rozpoczęcie prac wymaga zamknięcie dla ruchu kołowego relacji wschód-zachód ul. Wujaka oraz ul. Chemielewskiego. Z zachodu będzie dostępny wjazd z ul. Chmielewskiego w ul. Puszkina. Ten etap zakłada brak przejezdności z wlotu ul. Bartoka oraz ul. Haska w ul. Puszkina. 

Pomorska

Remont ul. Pomorskiej obejmie odcinek od ul. Giewont do ul. Edwarda oraz budowę ronda u zbiegu z ul. Edwarda i ul. Krokusową. Prace rozpoczną się od północnego pasa ul. Pomorskiej – od ul. Giewont w kierunku ul. Krokusowej. Przejazd ul. Pomorską nadal będzie możliwy w obu kierunkach, choć wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Zamknięta zostanie ul. Giewont przy ul. Pomorskiej (objazdem pojadą autobusy linii 58 i N4).

Na kolejnym etapie wykonana zostanie druga połowa ul. Pomorskiej oraz rondo u zbiegu z ul. Edwarda. W planach jest dalsza modernizacja ul. Pomorskiej, która docelowo ma zyskać nową nawierzchnię na Stokach, w Mileszkach i Nowosolnej.

ZOBACZ TAKŻE