Mistrzostwa DEV Challenge XIX w Łodzi. To „Igrzyska Olimpijskie" w dziedzinie IT

W dniach 28-29 października odbędzie się Finał Mistrzostw DEV Challenge XIX „Igrzyska Olimpijskie" w dziedzinie IT. Od dziesięciu lat i dziewiętnastu sezonów konkurs gromadzi przedstawicieli środowiska IT, gotowych zmierzyć się z prawdziwym wyzwaniem.

fot. DEV Challenge
Mistrzostwa DEV Challenge XlX w Łodzi. To „Igrzyska Olimpijskie" w dziedzinie IT

W tym roku, w związku z wojną, mistrzostwa przeniosły się z Ukrainy do Polski, do Łodzi. Podczas DEV Challenge XIX uczestnicy otrzymają wyzwania od partnerów, takich korporacji jak Readdle, Luxoft, Revolut, AMO i innych. Nie zabraknie również zadań z projektów niekomercyjnych. Organizatorzy konkursu regularnie współpracują z Ministerstwem Transformacji Cyfrowej, Ministerstwem Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwem Obrony. W tym roku zostaną zaprezentowane zadania konkursowe UNICEF, Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Obrony Narodowej oraz „Armii Dronów".

Według organizatora Jewgienija Bespalowej z roku na rok zawody stają się coraz potężniejszym narzędziem tworzenia rozwiązań technologicznych.

DEV Challenge z Ukrainy do Łodzi

Finały DEV Challenge XIX odbędą się 28 i 29 października online i offline w różnych lokalizacjach. Po raz pierwszy Polska stała się jedną z nich. Łódź jest jednym z pierwszych miast, które wsparły Ukrainę podczas rosyjskiej agresji militarnej. Taka pozycja jest ważna dla organizatorów, ponieważ 19. sezon DEV Challenge w dużej mierze poświęcony jest wspieraniu Ukrainy w jej zwycięstwie i szybszej odbudowie.

ZOBACZ TAKŻE