Osiedle Primo. 420 mieszkań powstanie w Nowym Centrum Łodzi

W czwartek, 29 września w Nowym Centrum Łodzi przy ul. Tramwajowej 7/9 podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny pod budowę kolejnego etapu Osiedla Primo realizowanego przez firmę Profbud.

fot. LODZ.PL
W Osiedlu Primo powstanie 420 mieszkań
4 zdjęcia
fot. LODZ.PL
fot. LODZ.PL
fot. LODZ.PL
fot. LODZ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Osiedle Primo to 420 nowych mieszkań

Kontynuację inwestycji Primo stanowić będą dwa 5-piętrowe budynki, w których łącznie znajdzie się około 420 mieszkań – od jedno- do czteropokojowych. Wszystkie lokale będą posiadały balkony i loggie, a te znajdujące się na parterze zostaną wyposażone w ogródki. Dodatkowo na najwyższych kondygnacjach zaplanowane są mieszkania typu penthouse z tarasami na dachu, skąd w otoczeniu zieleni będzie można podziwiać panoramę miasta. W inwestycji przewidziano również wielostanowiskową halę garażową z możliwością zakupienia miejsc dla aut elektrycznych, komórki lokatorskie oraz stojaki na rowery.

Osiedle Primo nawiąże do architektury Łodzi

Osiedle zwraca uwagę ciekawą architekturą, z jednej strony nawiązując do poprzednich etapów inwestycji, z drugiej wpisując się w tkankę miejską. Forma przestrzenna budynku, podobnie jak poprzednie etapy, odda historyczny styl zabudowy pierzejowej. Deweloper planuje osiągnąć taki efekt poprzez zastosowanie pionowych podziałów elewacji o zmiennej wysokości. Dodatkowo, wycofane pasy loggii, a także zróżnicowane ceglane elementy pierzei podkreślą rozbudowaną tektonikę fasad, charakterystyczną dla łódzkiego modernizmu lat 30. Cegła o zmiennym układzie wystąpi również jako element wykończenia budynku, nawiązując tym samym do stylu fasad charakterystycznego dla ery przemysłowej.

Na dziedzińcu zaaranżowane zostanie patio z terenem zielonym i niską roślinnością, krzewami, ławkami oraz placem zabaw dla dzieci.  Na parterze jednego z budynków, od strony ulicy znajdą się ogólnodostępne lokale usługowe, stanowiące dogodne miejsce do prowadzenia biznesu oraz ułatwiające codzienne życie w inwestycji. Kolejne etapy realizacji, podobnie jak poprzednie, zostały zaprojektowane przez pracownię architektoniczną Ja2plus.

ZOBACZ TAKŻE