Pięknieją fasady kamienic przy Piotrkowskiej. Dzięki dofinansowaniu z budżetu UMŁ

Na ul. Piotrkowskiej – od pl. Niepodległości do pl. Wolności – remontowanych jest aktualnie kilka kamienic, których fronty wkrótce znów będą cieszyć oczy łodzian i turystów.

fot. ŁÓDŹ.PL
Pięknieją kamienice przy Piotrkowskiej
5 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Cztery z nich przechodzą renowację przy wsparciu środków finansowych z budżetu miasta, ze specjalnego funduszu dopłat do remontów i renowacji budynków w Specjalnej Strefie Rewitalizacji niebędących własnością gminy.

Ponad 6 mln zł na renowacje w Specjalnej Strefie Rewitalizacji

W 2022 r. dofinansowana z niego zostanie rekordowa liczba 27 inwestycji na obiektach wspólnot mieszkańców i właścicieli prywatnych. Magistrat wyłoży na ten cel ponad 6 mln zł.

Aktualnie kompleksowo remontowane są fasady kamienic przy ul. Piotrkowskiej 125 i ul. Piotrkowskiej 220, do których to prac gmina dokłada (odpowiednio) 245,4 tys. zł i 204,7 tys. zł. Przy ul. Piotrkowskiej 59 renowacji poddawany jest nie tylko front budynku, ale też elewacje od strony podwórza oraz przejazd bramowy. Te prace miasto wspiera kwotą 387,6 tys. zł. Odbywa się też niewielki remont prześwitu bramowego przy ul. Piotrkowskiej 68 (z dotacją wynoszącą 47 tys. zł), a w przygotowaniu są prace przy ul. Piotrkowskiej 89, gdzie renowacja czeka całą fasadę i przejazd (z dotacją 400 tys. zł).

Nowe rozdanie – trwa nabór wniosków o dofinansowanie

Do 15 października trwa nabór wniosków o dofinansowanie remontów w SSR na rok 2023. Niezbędne formularze oraz poradnik dla ubiegających się o dotacje można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Łodzi. Wnioskodawcy mogą liczyć na pokrycie nawet 50% kosztów prac.

ZOBACZ TAKŻE