Place budowy w Łodzi będą lepiej zabezpieczone. Miasto zapowiada kary dla wykonawców

Ze względu na dużą liczbę trwających w Łodzi remontów władze miasta planują wzmożone kontrole placów budowy mając na uwadze ich odpowiednie zabezpieczenie i oznaczenie.

Place budowy stwarzają niebezpieczeństwo dla pracowników i przechodniów, bez względu na ich zasięg i zakres wykonywanych prac. Liczba zagrożeń rośnie wraz ze wzrostem eksploatowanego tam sprzętu, zwłaszcza mobilnego.

– Łódź jest obecnie jednym wielki placem budowy. Trwa odnowa centrum miasta, modernizujemy kamienice i przebudowujemy drogi. Sprzęt budowlany od kilku miesięcy jest stałym elementem naszego, łódzkiego krajobrazu. Miasto się zmienia, i ta sytuacja ma swoje konsekwencje w codziennym życiu mieszkańców. Właściwe zabezpieczenie tych terenów to jedno z naszych wyzwań w najbliższym czasie. Coraz częściej docierają do nas sygnały o niebezpieczeństwach związanych z nieprzestrzeganiem zasad (np. powszechne w ostatnich dniach wjeżdżanie i parkowanie na ul. Moniuszki). Każde naruszenie przepisów oraz niewłaściwe zabezpieczenie budowy będzie wiązało się z konsekwencjami dla firmy wykonawczej – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

ZOBACZ TAKŻE