Pod marką Dagmariz łodzianka tworzy torebki i dodatki w rustykalnym stylu [ZDJĘCIA]

Od dziecka przejawiała zamiłowanie do ręcznych robótek. W 2021 roku Dagmara Kuzia zapragnęła przekuć swoją pasję w zawód. Tak powstała marka Damariz, która obdarowuje kobiety pięknymi torebkami i akcesoriami. A wszystko w zgodzie z naturą.

12 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (12)

Dagmara Kuzia prowadzi markę osobistą pod nazwą Damariz. Spod jej ręki wychodzą damskie torebki oraz dodatki w rustykalnym stylu. 

– Rękodzieło towarzyszyło mi od najmłodszych lat. Miłość do ręcznie robionych rzeczy zaszczepiła we mnie mama – wyjaśnia Dagmara. – Na powstanie marki miało wpływ wiele czynników, m.in. pielęgnowana od dziecka pasja do rękodzieła. Wiele zawdzięczam mojej przyjaciółce, która skłoniła mnie do nauki techniki makramy oraz wykonania pierwszych projektów – dodaje.

Proces twórczy

Dagmara swoją przygodę z rękodzielnictwem rozpoczynała metodą prób i błędów. – Sprawdzam, jakie są trendy modowe na dany sezon, i staram się je wprowadzać do moich przedmiotów. Później rysuję projekt na brudno. Zwykle po 3–4 próbach wychodzi właściwy wyplot i uzyskuję kształt, który mnie interesuje – tłumaczy łodzianka.
– Nie korzystam z gotowych projektów, wszystko od podstaw projektuję sama. Zależy mi, aby moje produkty wyróżniały się na tle ogólnodostępnych wzorów – mówi Dagmara.

Wyjątkowe produkty

Damariz to przede wszystkim oryginalne damskie torebki i akcesoria przeznaczone do wystroju wnętrz. – Tworzę dekoracje, takie jak makramy, dywany, wyplatane na szydle szkatułki, osłonki na doniczki czy kwietniki. Tworzone przeze mnie rzeczy nawiązują do stylu rustykalnego i boho – wyjaśnia Dagmara. Marka posiada swoją stronę i sklep internetowy.
– Konfigurator produktu umożliwia dopasowanie torebki lub dekoru do siebie. Można dobrać kolor, kieszonkę lub zmienić pasek. Jeżeli opcje z konfiguratora byłyby niewystarczające, każdy projekt można skonsultować ze mną osobiście – tłumaczy łodzianka.

Z myślą o kobietach

Dagmara Kuzia dedykuje swoje produkty kobietom, które chcą czuć się zaopiekowane i którym leży na sercu kwestia ekologii. – Głównym założeniem mojej marki jest to, aby klientka mogła poczuć się zaopiekowana. Żeby czuła się jak najlepiej w swoim domu, we własnym azylu. To mam na myśli, projektując moje dekoracje i taka jest misja mojej marki – mówi Dagmara. – Chcę rozjaśniać szarą rzeczywistość i codzienność. Oczywiście wszystko bez kompromisów, jeżeli chodzi o ekologię – dodaje.

Ukłon w stronę natury

W ofercie marki Damariz z pewnością znajdą coś dla siebie kobiety kochające rośliny.
– Motywy roślinne bardzo często pojawiają się w moich projektach, ponieważ sama je uwielbiam – tłumaczy Dagmara Kuzia. Dla rękodzielniczki ważna jest kwestia środowiska.
– Korzystam tylko z naturalnych materiałów. Nie używam poliestrów ani plastiku. Unikam takich rzeczy zarówno w moich produktach, jak i w codziennym życiu. Staram się, aby większość moich materiałów pochodziła z recyklingu. Chcę, żeby użytkownicy również mogli czuć się w porządku wobec środowiska – wyjaśnia.

Czy do tworzenia dekoracji w stylu boho potrzebne są specjalne narzędzia? Okazuje się, że nie. – Moim ulubionym narzędziem są moje dłonie. Duża część produktów powstaje metodą makramy, która nie wymaga żadnego specjalnego sprzętu. Niektóre produkty tworzę przy użyciu szydła. Na maszynie szyję podszewki niezbędne do wykończenia torebki. Ta część ręcznej pracy jest najbardziej czasochłonna – tłumaczy Dagmara. – Jeżeli chodzi o czas, w jakim powstają produkty, duże znaczenie ma technika, w jakiej tworzę. Torebka robiona na szydełku powstaje około czterech godzin. Rzeczy makramowe są bardziej złożone i pracochłonne. Czas pracy wynosi wtedy powyżej pięciu godzin – dodaje właścicielka marki Damariz.

ZOBACZ TAKŻE