Ponad 60 osiedlowych dróg zyska nową nawierzchnię. Co zrobiono, co do zrobienia?

Droga pod domem to najważniejsza ulica dla każdego z nas. Dlatego tak ważne są remonty osiedlowych dróg, które każdego dnia służą łodzianom.

drogi remonty lodz
Boya-Żeleńskiego
5 zdjęć
drogi remonty lodz
drogi remonty lodz
drogi remonty lodz
drogi remonty lodz
drogi remonty lodz
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Rekordowa tegoroczna pula remontów o wartości ponad pół miliarda złotych obejmuje również wiele dróg na osiedlach, w naszej najbliższej okolicy. Drogi, którymo codziennie dojeżdżamy do pracy, domu czy na zakupy. Teraz aż 70 ulic w łódzkich dzielnicach otrzyma równą, nową nawierzchnię.

Modernizacje ulic gruntowych, które pozwalają na stałe rozwiązać problem z odwodnieniem i problemami z dojazdem. Remonty asfaltowych nawierzchni. Kompleksowe przebudowy i największe inwestycje z budową linii tramwajowych. Przy każdej inwestycji, oprócz nowych nawierzchni dróg, nie zapominamy o remontach chodników, budujemy drogi rowerowe, wymieniamy wiaty przystankowe i stawiamy na zieleń. Aby nasze najbliższe otoczenie było zarówno wygodne i funkcjonalne, ale również przyjazne do mieszkania.

Jeśli tyko pogoda pozwoli, wiele mniejszych remontów zakończy się w najbliższych dniach, aby nie utrudniały mieszkańcom przejazdu. Zima to również dobry moment na prace rozbiórkowe, które zaczną się na nowych inwestycjach.

Inwestycje na Bałutach

Bałuckie realizacje to zarówno największe miejskie inwestycje, jak przebudowa ul. Wojska Polskiego, ale również utwardzenia dróg gruntowych, jakie wykonano na Przepiórczej i Kłosowej. Większość z 15 zaplanowanych inwestycji zakończy się jeszcze w tym roku. Z nowych dróg na Bałutach możemy skorzystać już na Boya-Żeleńskiego, Franciszkańskiej i pierwszym odcinku ul. Kaczeńcowej od Rojnej do Aleksandrowskiej. Do końca roku, jeśli warunki pogodowe pozwolą, zakończą się również prace
na Aleksandrowskiej, Kłosowej, Morgowej, drugim odcinku Kaczeńcowej do św. Teresy, Brukowej, św. Teresy pomiędzy Brukową, a Włókniarzy, Okólnej i Zajęczej. Wśród realizowanych dróg cztery to drogi gruntowe. Ulica Zajęcza i Morgowa to kompleksowa przebudowa z nową nawierzchnią, a na Kłosowej i Przepiórczej nawierzchnia wykonana została z płyt, co przy braku odwodnienia pozwala zapewnić mieszkańcom wygodny dojazd do posesji. W tym roku przygotowany został również projekt na przebudowę ul. Szczecińskiej, której realizacja nastąpi w kolejnych latach.

Jakie remonty na Górnej?

Gruntówki, wymiany asfaltowej nawierzchni, kompleksowe przebudowy i budowa nowych dróg. To zmiany, jakie zaszły na Górnej. Zamiast gruntowej nawierzchni asfalt zaplanowano na Wiskickiej, Reymonta i Stepowej. Na dwóch ostatnich prace mają się zakończyć do końca roku. Natomiast po remoncie z nowych, równych nawierzchni, możemy się już cieszyć na ul. Kosynierów Gdyńskich, Strażackiej i skrzyżowaniu Lodowej z Dąbrowskiego. W najbliższych dniach prace zakończą się na Paradnej, Nowe Górki i Gościniec a do końcu roku potrwają na Jedwabniczej, Matek Polskich i Bednarskiej. Większe realizacje prowadzone są na Śląskiej – lecz i tutaj jeszcze w tym roku skorzystamy z części nowej drogi. Natomiast w przyszłym roku zakończona zostanie przebudowa ul. Osobliwej na potrzeby której obecnie trwa budowa infrastruktury podziemnej na ul. Kosynierów Gdyńskich.  Górna to również dwie największe inwestycje. Remont wiaduktu na ul. Dąbrowskiego i budowa trasy Górna. Pierwsze z zadań jest już na ukończeniu. Oddano niedawno ruch po nowym obiekcie, a całość prac zakończy się jeszcze w tym roku. Natomiast w przyszłym roku trwać będzie budowa III etapu Trasy Górna, która zapewni Górnej dojazd do autostrady. Również na początku 2023 r. rozpocznie się przebudowa ul. Przybyszewskiego do placu Reymonta do Śmigłego-Rydza.

Co zrobiono na Polesiu?

W pierwszym kwartale roku ukończone zostały modernizacje ul. Struga i 6 Sierpnia. Szybko zrealizowane zostały wymiany nawierzchni na Politechniki, Żeromskiego i Łąkowej. Wymiany nawierzchni bez konieczności wymiany konstrukcji czy infrastruktury podziemnej, pozwalają na szybki efekt w postaci nowej, równej drogi. Polesie to również większe modernizacje. Nowy asfalt w tym roku pojawił się na prawie 2 km odcinku ul. Maratońskiej od Waltera-Janke do Popiełuszki. A sąsiednia ulica Popiełuszki zakończona zostanie jeszcze w 2022 r. Również ul. Krańcową i ul. Nowe Sady pojedziemy w tym roku. Te dwie mocno zniszczone przez ubiegłoroczne zimy ulice zyskają na całej szerokości nowej nawierzchnie, co pozwoli trwale zapomnieć o ubytkach w drodze. Na koniec listopada otwarta zostanie dla dwukierunkowego ruchu ul. Obywatelska. To ostatnia prosta do zakończenia w całości prac przy modernizacji tej ulicy. Natomiast najnowszą realizacją na Polesiu jest długo wyczekiwana przebudowa ul. Legionów, która ma wystartować w pierwszym tygodniu grudnia.

Rewolucje drogowe na Widzewie

Widzewskie drogi przechodzą drogowe rewolucje. Nowe nawierzchnie służą już kierowcom na Olechowskiej, Dostawczej, Lodowej, Puszkina, rondzie Inwalidów, Białoruskiej, Wiączyńskiej Telefonicznej, Pszczyńskiej, Tatrzańskiej i Przędzalnianej. Prace kończą się również na Hetmańskiej, a do końca roku mają potrwać na Chałubińskiego. Natomiast zakończenie prac w 2023 r. nastąpi na największych widzewskich inwestycjach. Budowa wiaduktów na Przybyszewskiego, przebudowa ul. Pomorskiej i Mileszki oraz budowa ronda u zbiegu Pomorskiej z Edwarda. Te wielobranżowe inwestycje pozwolą na duże zmiany dla mieszkańców tych okolic. Zrealizowane będą nie tylko drogi, powstaną również wodociągi, kanalizacja, chodniki czy przystanki dla wygody korzystania z komunikacji miejskiej. W przypadku wiaduktu na Przybyszewskiego pozwoli to na powrót autobusów i tramwajów oraz skomunikowanie w przyszłości transportu zbiorowego z koleją.

ZOBACZ TAKŻE