Remont Rewolucji 1905 r. Czas na odcinek od Sterlinga do pl. Pokoju. Kiedy start prac?

Kończy się wymiana nawierzchni ulicy między Kilińskiego i Sterlinga. Drogowcy wejdą zaraz na kolejny odcinek w stronę pl. Pokoju.

Remont ul. Rewolucji 1905 r. – fragment od Sterlinga do pl. Pokoju czekający na modernizację
10 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (10)

Rewolucji 1905 r. to kolejna łódzka ulica, która na całej długości będzie miała wyremontowaną nawierzchnię. W 2022 r. podobny remont zakończył się na ul. 6 Sierpnia.

Pierwszy odcinek ul. Rewolucji 1905 r., od ul. Piotrkowskiej do ul. Wschodniej, został wyremontowany w ramach programu rewitalizacji, podobnie jak drugi – od skrzyżowania z ul. Wschodnią do ul. Kilińskiego. Ulica zyskała równą jezdnię, proste chodniki, drzewa i ławki. Drogowcy zamontowali też nowe oświetlenie i wyznaczyli miejsca parkingowe.

Remont Rewolucji 1905 r. – prace nie zwalniają tempa

Teraz trwa – podzielona na dwa etapy – przebudowa odcinka między skrzyżowaniem z ul. Kilińskiego a pl. Pokoju koło ul. Uniwersyteckiej. Drogowcy kończą właśnie prace na części od ul. Sterlinga w kierunku centrum. Prowadzone są one połówkowo, pod ruchem, aby możliwe było zachowanie przejazdu. Najpierw ekipa wymieniła nawierzchnię i chodniki po stronie Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, a teraz kończą się prace po północnej stronie i wykańczane są m.in. wjazdy do posesji.

Jeszcze w tym miesiącu drogowcy wejdą na odcinek na wschód od ul. Sterlinga. Tam prace również będą prowadzone pod ruchem i powinny zakończyć się jeszcze w 2023 r.

ZOBACZ TAKŻE