Sezon teatralny 2022. Sprawdź nadchodzące premiery w teatrach w Łodzi [PRZEWODNIK]

Do nowego sezonu teatralnego przygotowują się wszystkie teatry w Łodzi. Jakie premiery czekają na nas tej jesieni? Sprawdź w naszym przewodniku!

fot. ŁÓDŹ.PL
Do nowego sezonu teatralnego przygotowują się wszystkie łódzkie teatry
11 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. Michał Matuszak
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. mat. pras
ZOBACZ
ZDJĘCIA (11)

Teatr Nowy w Łodzi

„Praktyka widzenia”

Spektakl inspirowany „Teorią widzenia” Władysława Strzemińskiego

(w ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur)

Projekt podejmuje dialog z kanoniczną dla historii sztuki pracą „Teoria widzenia” Władysława Strzemińskiego, którego 70. rocznica śmierci przypada w 2022 r. Jego praca stała się punktem wyjścia do stworzenia spektaklu, którego jedna z ważniejszych warstw – wizualność – może zostać zakwestionowana ze względu na udział w projekcie osób z dysfunkcją narządu wzroku. Powstała opowieść, której Strzemiński być może nie brał do końca pod uwagę. Nie będzie to jedna, ale liczne teorie widzenia, zależne od tego, kto opowiada, co widzi lub co chce zobaczyć.

 • Kiedy? od 16 września
 • Gdzie? Teatr Nowy w Łodzi, ul. Zachodnia 93
 • Bilety? nowy.pl

 

Teatr Arlekin w Łodzi

„Jedno oko na Maroko” (w ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur)

Spektakl inspirowany jest reporterską książką „Jedno oko na Maroko” Tomasza Kwaśniewskiego, czyli zapisem spotkań i rozmów dzieci autora z osobami, które wzbudziły swoją „odmiennością” ich szczególne zainteresowanie. Pretekstem do opowiedzenia historii jest dziecięca ciekawość świata.

 • Kiedy? od 17 września
 • Gdzie? Teatr Arlekin w Łodzi, ul. Wólczańska 5
 • Bilety? teatrarlekin.pl

Teatr Pinokio w Łodzi

„Wojnokraka”

Spektakl jest teatralną odpowiedzią na aktualną sytuację wojenną, która trwa za naszą granicą. Będzie to opowieść o wojnie i emocjach z wykorzystaniem baśniowych motywów oraz plastycznych metafor, a także o relacjach polskich i ukraińskich dzieci. „Wojnokraka” to także opowieść o byciu „nowym” na podwórku oraz o potrzebie komunikacji i przyjaźni.

Spektakl jest tłumaczony na polski język migowy.

 • Kiedy? od 17 września
 • Gdzie? Teatr Pinokio w Łodzi, ul. Kopernika 16
 • Bilety? teatrpinokio.pl

​​​​​​​

Teatr Muzyczny w Łodzi

„Les Misérables”

„Les Misérables” – światowej sławy musical Claude'a-Michela Schönberga i Alaina Boublila – jest adaptacją „Nędzników”, arcydzieła Wiktora Hugo. Premiera musicalu odbyła się w 2017 r. a bilety na spektakle wyprzedawały się z wielkim wyprzedzeniem. Na przestrzeni lat łódzka inscenizacja zdobyła ogromną sympatię widzów oraz dwie prestiżowe nagrody – kołyskę Newtona, w plebiscycie Energia Kultury za najważniejsze wydarzenie kulturalne w Łodzi, oraz Plaster Kultury w kategorii Spektakl roku.

 • Kiedy? od 23 września (premiera wznowienia)
 • Gdzie? Teatr Muzyczny w Łodzi, ul. Północna 47/51
 • Bilety? teatr-muzyczny.lodz.pl

 

„Uchodźcy z planety Lagła”

Bajka muzyczna

Bohaterów bajki zagrają muppety, które będą przekonywać, że inność wcale nie musi być zła i nie należy się jej obawiać. Spokojne życie Ligiego, jego mamy i taty na planecie Lagła pewnego dnia zakłóca przybycie Cesarii. Zarozumiała i żądna pochwał smoczyca oczekuje od Lagłan uznania jej władzy, a gdy tego nie dostaje, w zemście niszczy planetę. Ligi z mamą uciekają w kapsule ratunkowej i lądują na planecie Pampimpia.

Teatr Powszechny w Łodzi

„Kto chce być Żydem?”

Czy jesteśmy hipokrytami? Czy nasza otwartość i tolerancja to tylko poza? Czy wykształceni ludzie są wolni od uprzedzeń i stereotypów? Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na pierwszą premierę tego sezonu – „Kto chce być Żydem” Marka Modzelewskiego w reżyserii Jacka Braciaka. Spektakl jest przenikliwym portretem polskiej inteligencji z dużą dawką humoru w tle.

 • Kiedy? od 1 października 
 • Gdzie? Teatr Powszechny w Łodzi, ul. Legionów 21
 • Bilety? powszechny.pl

​​​​​​​

ZOBACZ TAKŻE