Dawny Pewex do remontu. Co powstanie w słynnej kamienicy z motylem? [ZDJĘCIA]

Uniwersytet Łódzki rozpoczął projekt odnowienia należącej do uczelni zabytkowej kamienicy z charakterystycznym muralem przedstawiającym motyla.

Sienkiewicza 21 - fot. Jóźwiak
Uniwersytet Łódzki rozpoczął projekt odnowienia należącej do uczelni zabytkowej kamienicy z charakterystycznym muralem przedstawiającym motyla , fot. Jóźwiak
13 zdjęć
fot. Jóźwiak
fot. Jóźwiak
fot. Jóźwiak
fot. Jóźwiak
fot. Jóźwiak
ZOBACZ
ZDJĘCIA (13)

Do niedawna budynek był wystawiony na sprzedaż, ale władze UŁ zmieniły zdanie, bo uczelnia chce być bliżej mieszkańców Łodzi. Budynek pozostaje więc jego własnością, a wszelkie działania w nim prowadzone będą związane z misją i strategią uczelni.

Nowy etap historii „Motyla”

Rozpoczęły się prace koncepcyjne związane z rewitalizacją zabytkowej kamienicy przy ul. Sienkiewicza 21.

Ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej i koncepcji aranżacji wnętrz budynku. Władze uczelni zamierzają stworzyć tu miejsce dla spotkań kultury z nauką. Ma być to również siedziba City Labs, czyli zespołów, które aktywnie pomagają zmieniać miasta na lepsze. Jest to jeden z warunków obecności w sieci UNIC (Europejski Uniwersytet Miast Postindustrialnych), do której uczelnia weszła na początku 2022 r.

Konkurs

Prace konkursowe należy złożyć do 30 listopada 2022 r. do godz. 10:00 w siedzibie Uniwersytetu Łódzkiego pod adresem: Uniwersytet Łódzki, ul. Narutowicza 68, 90-136 Łódź, pokój nr 220.

Więcej informacji dotyczących konkursu znajduje się na stronie internetowej Uniwersytetu Łódzkiego.

ZOBACZ TAKŻE