Soundedit 2022. Poznaliśmy ostatnich wykonawców. Będzie mocno i po łódzku

Zaplanowany na początek listopada Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit rozpocznie się mocnym łódzkim akcentem.

fot. mat. pras.
Na Soundedit 2022 czeka nas mocne, łódzkie uderzenie
6 zdjęć
fot. mat. pras.
fot. mat. pras.
fot. Wojciech Bryndel/mat. pras.
fot. S. Grzanek/mat. pras.
fot. mat. pras.
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Pierwszy dzień imprezy (czwartek, 3 listopada) zdominują kapele z Łodzi. Na scenie w klubie Wytwórnia koncert Łódź Power! zagrają: Cool Kids Of Death, Mona Polaski, Salvezza, L.Stadt i Psychocukier. 

– Zawsze uważałem, że skoro Soundedit jest łódzkim festiwalem, to jego obowiązkiem jest współpracować z łódzkimi artystami. Stąd pomysł na Soundedit Spotlight, dlatego zaprosiliśmy zespoły z Łodzi. Tym razem rodzima reprezentacja ma dla siebie cały festiwalowy dzień. Grupy z miasta czterech kultur są niekiedy bardziej znane w Polsce niż w naszym mieście. Pora to zmienić. Łódź Power! – mówi Maciej Werk, twórca i dyrektor festiwalu.

Soundedit 2022 w Łodzi – kto zagra?

Festiwal Soundedit trwać będzie łącznie 3 dni – do 5 listopada. Organizatorzy ujawnili już pełen skład wykonawców, którzy zaprezentuje się publiczności. W piątek (4 listopada) sceną zawładną ostre punkowe brzmienia. Gwiazdą koncertu będzie legenda polskiego punk-rocka – grupa Dezerter, której towarzyszyć będą anarchiści z Wielkiej Brytanii: Bad Breeding, Interrobang?! oraz Test Department, a także krajowi postpunkowcy: Hańba! i Zespół Sztylety.

Repertuar sobotniego koncertu będzie bardziej urozmaicony, pełen filmowych, alternatywnych oraz elektronicznych dźwięków. Zagrają Barry Adamson, Crime & The City Solution i Leftfield!. Bilety już w sprzedaży w kasie klubu Wytwórnia oraz internetowych bileteriach.

ZOBACZ TAKŻE