Superpuchar Polski w piłce ręcznej Łódź 2024. Wiemy, kto zagra o trofeum!

Poznaliśmy wszystkie drużyny, które zagrają o Superpuchar Polski w piłce ręcznej – Łódź ’24. Pierwsza edycja wydarzenia odbędzie się w sobotę, 7 września w łódzkiej Atlas Arenie.

Superpuchar Polski w piłce ręcznej Łódź 2024
Superpuchar Polski w piłce ręcznej Łódź 2024. Wiemy, kto zagra o trofeum!

W meczu o Superpuchar Polski w piłce ręcznej Łódź 2024 zagra zespół, który na koniec sezonu 2023/2024 sięgnie po tytuł Mistrza Polski oraz triumfator ORLEN Pucharu Polski. Walka o Superpuchar odbędzie się zarówno w wydaniu kobiecym, jak i męskim. 7 września w Atlas Arenie zostaną więc rozegrane dwa spotkania.

Kto wystąpi podczas Superpucharu Polski w piłce ręcznej?

W pierwszym z nich wystąpi kobiecy zespół KGHM Zagłębia Lubin. Drużyna zapewniła sobie tytuł Mistrzyń Polski oraz zwyciężyła w ORLEN Pucharze Polski. W związku z tym, że Miedziowe zgarnęły podwójną koronę, w walce o Superpuchar zmierzą się z KPR Gminy Kobierzyce, który na koniec sezonu 2023/2024 zajął 2. pozycję w tabeli ORLEN Superligi Kobiet.

W meczu o Superpuchar mężczyzn zobaczymy dwa najlepsze polskie kluby ostatnich lat. Będzie to ORLEN Wisła Płock (triumfator ORLEN Pucharu Polski) oraz Industria Kielce, która już teraz zapewniła sobie minimum wicemistrzostwo kraju – zespół aktualnie mierzy się w walce o zwycięstwo w lidze z ORLEN Wisłą Płock.

Mistrzem Polski zostanie drużyna, która w finale fazy PLAY-OFF wygra dwukrotnie. W pierwszym spotkaniu zwyciężyli Nafciarze, a kolejny mecz już 26 maja w Kielcach. Starcia płocko-kieleckie od lat elektryzują fanów piłki ręcznej. To dwa kluby, które są potęgami nie tylko na rodzimym, ale i europejskim podwórku. Organizatorzy Superpucharu zapewniają, że rozegranie 7 września dwóch spotkań na najwyższym poziomie to nie wszystko. W planach jest sporo imprez towarzyszących, stref kibica oraz atrakcji dla dużych i małych sympatyków piłki ręcznej.  

W ligowej piłce ręcznej od pewnego czasu planowaliśmy realizację nowego projektu, który byłby okazją do promocji dyscypliny na niespotykaną dotąd skalę – w nowej lokalizacji, kilkunastotysięcznej hali, z dużym show i wydarzeniami towarzyszącymi. Widowisko, które byłoby namiastką tego, co się dzieje w trakcie Final4 Ligi Mistrzów w Kolonii. Chcemy, by takim wydarzeniem był mecz o Superpuchar Polski – mówił podczas konferencji prasowej Piotr Należyty, Prezes Superligi sp. z o.o. 

Bilety na Superpuchar Polski w piłce ręcznej Łódź 2024 do nabycia już od 15 zł na eventim.pl.

ZOBACZ TAKŻE