Światowy Dzień Seniora w Łodzi. Co przygotowały łódzkie instytucje?

14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Seniora. A łódzcy seniorzy znani są tego, że co jak co, ale bawić się i celebrować to oni potrafią! Jakie atrakcje czekają starszą łódzką młodzież z okazji tego dnia?

Światowy Dzień Seniora w Łodzi. Co przygotowały łódzkie instytucje?
Światowy Dzień Seniora w Łodzi. Co przygotowały łódzkie instytucje?

Właśnie tego dnia Teatr Pinokio zaplanował sentymentalne spotkanie dla seniorów pt. „Powróćmy jak za dawnych lat” – spotkanie, a właściwie warsztat, na którym teatr chciałby aktywizować seniorów przez powrót do czasów ich dzieciństwa i wykorzystanie zabaw z dawnych podwórek. Wszystko przy nastrojowych utworach 

Sławy Przybylskiej czy Kaliny Jędrusik. Będą gorąca herbata i możliwość przypomnienia sobie najprzyjemniejszych wspomnień z dzieciństwa. A potem powrót do najprostszych gier, do których potrzebny były sznurek czy piórko. Teatr Pinokio zastrzega: osobom poniżej 60. roku życia wstęp wzbroniony! Miejsca na warsztaty można rezerwować nawet tego samego dnia rano, od godz. 8:00, pod nr tel. 42 636 13 41. Spotkanie w Teatrze Pinokio przy ul. Kopernika 16 rozpocznie się o godz. 17:00 i potrwa do godz. 18:30.

Była ścianka wspinaczkowa i kręgle, teraz czas na curling

Uczestnicy zajęć w miejskich Centrach Zdrowego i Aktywnego Seniora sprawdzą swoje siły w curlingu. We wtorek, 15 listopada, w silnej grupie 24 osób wybierają się do profesjonalnej hali do uprawiania tego sportu. Na pewno sprawdzimy, jak poszło zawodnikom, a zmagania pokażemy na łamach „Łódź.pl”. Przypomnijmy, CZAS przy ul. Rzgowskiej 170 w poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego zdobył prawie 100 tys. zł na dodatkowe zajęcia dla seniorów. Centrum z Górnej do wspólnej zabawy zaprosiło seniorów z innych placówek CZAS i tak rozpoczęli testowanie aktywności, których nigdy nie próbowali, a już na pewno nie spodziewali się ich testować w wieku senioralnym. Był więc i badminton, i kręgle, a nawet... ścianka wspinaczkowa! Teraz przyszedł czas na curling.

Jak będą świętować inni łódzcy seniorzy? Każdy na pewno ma swój sposób. Dla jednych świętem będzie spotkanie z wnukami, a dla innych 10-kilometrowy spacer nordic walking. Niezależnie od pasji każdemu seniorowi życzymy Dnia Seniora na 100%.

ZOBACZ TAKŻE